Dünyanın aradığı kadın Kadıköy’de otelde kalmış…

Fransız polisinin Paris’teki saldırılarda rol aldığını açıklayarak her yerde aradığı Hayat Boumeddiene’nin, Kadıköy’deki bir otelde kaldığı ortaya çıktı.

Fransa’daki market baskınından kaçarak kurtulduğu ileri sürülen Hayat Boumeddiene’nin, AB’nin arananlar listesinde olmasına rağmen elini kolunu sallaya sallaya Madrid’den uçağa bindiği ileri sürüldü. Hayat’ın uçtuğu yer ise İstanbul…

BAKAN DA DOĞRULADI…

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa’nın başkenti Paris’te Yahudilere ait bir süpermarkete saldırı düzenleyen Amedy Coulibaly’nin kız arkadaşı Hayat Boumedienne’nin daha önce Türkiye’ye geldiği yönündeki iddiaları doğruladı. Çavuşoğlu, Boumedienne’nin 2 Ocak’ta Madrid üzerinden Türkiye’ye geldiğinin, Kadıköy’de bir otelde kaldığının ve 8 Ocak’ta Suriye’ye geçtiğinin tespit edildiğini açıkladı.

“FRANSA’YA İLETTİK…”

Bakan Çavuşoğlu, Fransa’da bir süpermarkete saldırı düzenleyen Amedy Coulibaly’nin eşi Hayat Boumedienne hakkındaki bilgiler elde edilir edilmez, henüz Fransa makamları sormadan bunları kendilerine ilettiklerini belirtti.

MİT TAKİBE ALDI…

Yeni Şafak gazetesinin haberine göre, Hayat Boumeddiene’nin ismi gazetelere yansıyınca MİT devreye girdi. Kadının, saldırılar olmadan önce 2 Ocak’ta Türkiye’ye giriş yaparken şüpheli hareketleri nedeniyle takibe alındığı ortaya çıktı.

2 GÜN TÜRKİYE’DE KALDI…

MİT tarafından adım adım takip edilen kadının, Kadıköy’deki bir otelde iki gece kaldığı kaydedildi. Haberde, 8 Ocak’ta Suriye’ye geçen Boumeddiene’nin kaldığı otelin yetkililerinin konuşmaktan kaçındığı belirtilirken; Boumeddiene’nin Paris’teki market baskınını yapan Amedy Coulibaly ile beraber olduğu ve kaçtığı iddia edilmişti.

ANKARA’DAN MADRİD TEPKİSİ…

Gazetenin haberinde, Boumeddiene’nin AB istihbarat ağı içinde “arananlar listesinde” yer almasına rağmen açık kimliği ve pasaportunu kullanarak Madrid Havalimanı’ndan direkt olarak İstanbul’a uçuşuna izin verilmesinin, Ankara’nın tepkisini çektiği de kaydedildi. Ayrıca Türk güvenlik yetkililerinin, Boumeddiene’nin gelişine göz yumulmasına ve sonrasında da ısrarla istenmesine rağmen bilgi paylaşımı yapılmamasından rahatsız olduğunun öğrenildiği belirtildi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...