Dünyaca ünlü mimarlar İstanbul’da buluşacak…

İç mimaride çizgiye yön veren mimarlar, 5. Uluslararası MSGSÜ Sempozyumu’nda bir araya geliyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü tarafından 3-6 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenecek sempozyumda, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen tasarımcıları ve iç mimarları, “Mekan Tasarımında Yenilikçi Yaklaşımlar” konusunu ele alacak.

Yoğun bir katılımın beklendiği sempozyum, bu yıl ilk kez uluslararası boyutta MSGSÜ Fındıklı Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Sempozyum, iç mimariye ve tasarıma ilgisi olan tüm ziyaretçilere kapılarını dört gün boyunca ücretsiz olarak açacak. “Mekan Tasarımında Yenilikçi Yaklaşımlar” konulu sempozyumun açılışına Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş başta olmak üzere birçok bürokrat ve sektöre önemli katkılar sağlayan kurum ve kuruluşların katılması bekleniyor.

BİLGİ VE BİRİKİMLERİNİ AKTARACAKLAR…

Türkiye’nin önemli sivil toplum kuruluşlarından Fikirtepe Platformu’nun desteğiyle düzenlenen ve 3-6 Mayıs 2016 tarihleri arasında dört gün sürecek sempozyumda Türkiye’den Emre Arolat, Hasan Mingü, Seyhan Özdemir, Sefer Çağlar, Özlem Yan Devrim, Mustafa Toner gibi iç mimarlar, uluslararası boyuta taşıdıkları başarılarının ardındaki bilgi ve birikimlerini konuklara aktaracak.

TASARIMDA ÇIĞIR AÇANLAR BULUŞUYOR…

Yabancı davetliler arasında ise insansız helikopter tasarımıyla çığır açan Joseph Forakis’in yanı sıra değişik fikir ve tasarımlarla iç mimaride önemli projeler üreten Mark Philips, Tim Power, Dr. Sacha Peters, Marcus Cruz ve Joachim Sauter yer alacak. Dr. Sacha Peters “Akıllı Malzemeler”, Marcus Cruz “İnsan Odaklı Malzemeler ile Yeni Mimari Tasarımlar”, Joachim Sauter “Yeni Medyanın (3G, efektler vb.) Mimaride Tasarım Olarak Kullanımı”, Mark Philips “Yenilikçi İç Mekan Tasarımları ve Yenilikçi Yaşamla İlişkisi”, Joseph Forakis “Yeni Ürünler ve Yeni İç Mekanlar” ve Tim Power ise “Yeni Tasarım Dünyasının Yeni Markaları ve Yeni Yüzleri” konularını anlatacak.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir yorum

  1. ilginç bir haber elinize sağlık 😉

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...