AYGAD

AYGAD, Sultanbeyli buluşmasında üyelerine brifing verdi

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti, yerel basının sorunlarına kalıcı çözüm bulmak için çalışmalarına hız verdi. Yeni yönetimin başa gelmesiyle birlikte ivme kazanan AYGAD, kahvaltılı bir program eşliğinde derneğin çalışmaları hakkında üyelerine brifing verdi. Sultanbeyli yerel basınının ev sahipliğinde gerçekleşen programda, mevcut sorunlar ve atılan adımlar gündemi oluşturdu.

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti, yerel basının sorunlarına kalıcı çözüm bulmak için etkinlik ve ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Geçtiğimiz Cuma günü Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunan AYGAD yönetimi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın’la bir araya gelmişti. Yerel basının sorunlarına yönelik çözüm yollarını bulmak için rapor hazırlayıp sunan AYGAD, görüşmelerden eli boş dönmedi. Ziyaretleriyle birlikte etkinliklerine de ağırlık vererek yerel basın mensuplarını buluşturan AYGAD’ın, birlik ve beraberliği sağlamak adına organize ettiği programlara basın mensupları ilgi göstererek yoğun katılım sağlıyor.

YENİ YÖNETİM, CAMİAYA HAREKETLİLİK KAZANDIRDI…

İstanbul Anadolu Yakası’nda görev yapan yerel basın mensupları, yeni yönetimin camiaya hareketlilik kazandırdığını belirti. İstanbul yerel basınının sorunlarının ele alındığı son toplantı, Sultanbeyli Aşiyan Restaurant’ta gerçekleşti. Sultanbeyli yerel basınının ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, fikir telakkisi ile çözüm yolları konuşuldu.

AYTEKİN YAŞAR, BASIN MENSUPLARINA BRİFİNG VERDİ…

AYGAD Başkanı Aytekin Yaşar, yerel basının sorunlarını dile getirerek çözüme kavuşturulabilmesi adına atılan ilk adım olarak kabul edilen Ankara’ya yapılan bir dizi ziyareti, kahvaltı programına katılan basın mensuplarına anlattı. Yaşar, kısa zamanda ciddi bir yol kat ettiklerini, bu yolda desteklerini esirgemeyen AYGAD çatısında birleşmiş basın mensuplarına teşekkürlerini sundu. AYGAD’ın gücünün farkında olduklarını ve bu gücün daha da katlanarak yerel basın çalışanlarına fayda sağlamaya devam edeceğini söyleyen Başkan Yaşar, bu birlikteliğin AYGAD’ın daha büyük kitlelere ulaşmasını sağlayacağını ifade etti.

AYGAD’I ARTIK GENEL BAŞKANLAR TANIYOR…

Sözlerine devam eden AYGAD Başkanı Aytekin Yaşar; “Aralık ayında yaptığımız kongrede görev aldık, üç ay geçti. Kongrede sizlere ‘Kaplumbağa hızında değil, leopar hızında koşacağız’ demiştim. Bu sözümüzü yerine getirmek için var gücümüz ile yönetimimle birlikte çalışıyoruz. Bugün artık AYGAD’ı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tanıyor. İBB ile olumlu görüşme yaptık ve görüşmelere de devam edeceğiz. Cuma günü Ankara’daydık. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bizleri ağırladı. Hazırladığımız ‘Yerel Basının Sorunları ve Çözümleri Raporu’nu kendisine verdik. O da bize TBMM’de gerekli desteği vermek için söz verdi. Bugün artık AYGAD’ı Genel Başkanlar bile tanıyor” şeklinde konuştu.

AYGAD YÖNETİMİ, SULTANBEYLİ BASININA TEŞEKKÜR ETTİ…

Kahvaltı programı fikir telakkisi ile birlikte sona ererken, ev sahipliğini üstlenen Haber Takip Gazetesi Ahmet Işıkdağ, Yöre Haber Gazetesi Recep Karakoç, Gerçek Vizyon Gazetesi Ömer Faruk Gerçek, Beyaz Sayfa Gazetesi Selahattin Oğul, İlkem Gazetesi Bilal Parlak, Sonsöz Gazetesi Abdullah Sezer, Görsel Kanıt Gazetesi Abdullah Kaptan, Yenigün Gazetesi Satılmış Dede ve Vitrin Gazetesi Tahsin Kara’ya bu güzel organizasyona ev sahipliğinden dolayı teşekkür eden basın mensupları, hatıra fotoğrafını çektirdikten sonra dağıldılar.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Marea

Göztepe Vino, Marea markasıyla Ataşehir’e gidiyor

Göztepe’nin ünlü lezzet noktalarından Vino Surf & Turf, Ataşehir’e gitme kararı aldı. Bağdat Caddesi’nin Göztepe kavşağında kiracı olarak ...