Genç müzisyenler Süreyya Operası’nda devleşti…

Kadıköy Süreyya Operası’ndan geçtiğimiz akşam yıldızlar geçti. Hepsi genç, hepsi yetenekli, hepsi pırıl pırıl müzisyenler… Geleceğin yıldızları değil, şimdiden yıldız her biri…

Süher ve Güher Pekinel’in “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler” projesinde yer alan 11 gençten 5’i; Dorukhan Doruk (viyolonsel), Veriko Cumburidze (keman), Yunus Tuncalı (piyano), Elvin Hoxha (keman) ve Doğa Altınok (keman), Türkiye’nin farklı kentlerindeki konservatuarlardan seçilen üstün yetenekli gençler… 2013 yılından itibaren Tüpraş sponsorluğunda geçekleşen projenin müzisyenleri; verdikleri başarılı konserler, kazandıkları ödüller ve kaydettikleri CD ve DVD ile adlarını duyurdular.

20 Ekim Pazartesi akşamı Süreyya Operası, bu gençleri izlemeye gelen klasik müzik tutkunları ile doluydu. Yunus Tuncalı’nın piyano, Doğa Altınok’un kemanla çaldığı P. Sarasate’nin Zigeunerweisen’ı bittiğinde bütün izleyiciler var güçleriyle alkışlıyor, bazıları gözyaşlarını tutamıyordu. İkinci eser olan İlhan Baran’ın Piyanolu Trio için Dönüşümler’ini Elvin Hoxha, Dorukhan Doruk ve Yunus Tuncalı seslendirdiler ve hayranlıkla izlendiler.

İkinci yarıda S. Rahmaninov’un Trio Elegiaque No. 1 sol minör eserini ve F. Mendehlssohn-Bartholdy Piyanolu Trio No. 1 re minör Op. 49 eserini Veriko Tcumburidze, Dorukhan Doruk ve Yunus Tuncalı seslendirdiler, yine alkışlar dinmek bilmedi. Konser bitiminde ise izleyiciler mutlu, gururlu ve umut doluydu.

sporvitrini

Hakkında Sedef Turan

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

6. İstanbulensis Şiir Festivali başladı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında ...