Cumhuriyete saygınız bu mu?..

Kadıköy geneli kırmızı-beyaz bayraklar ile donatıldı. Ancak ekipler yola hesapsız çıkınca bayraklar işlevini yitirdi, görsel şölen yerini karmaşık bir görüntüye bıraktı.

Kadıköy Belediyesi, büyük emek ve zaman harcayarak ilçe genelini Ay-Yıldız, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Kadıköy Belediyesi ibareleri bulunan bayrak ve flamalar ile donattı. Geleneksel hale gelen ve her yıl tekrarlanan manzara, ilk saatlerde takdirle karşılandı. Ancak ekiplerin hesapları ipe dolandı.

BAYRAKLAR GÖREVİNİ YERİNE GETİREMİYOR…

Rüzgar dikkate alınmayınca binlerce bayrak, asılı olduğu iplere dolanarak işlevini yitirdi. Kadıköylülere Cumhuriyet coşkusunu yaşatacak görsel şölen, yerini belirsiz bir manzaraya bıraktı. Kadıköy Belediyesi ekiplerinin tüm bayrakları tek tek düzenlemeye çalışması halinde ciddi bir zaman ve emek, tekrar harcanmış olacak. Ancak kalıcı bir önlem alınmadığı takdirde istenmeyen görüntüler tekrarlanacak. İzmir başta olmak üzere Türkiye genelindeki bazı örnek uygulamalarda farklı metotlar kullanılarak ya da bayrakların altına uygun renklerde ağırlıklar takılarak, ipe dolanma ve yırtılma gibi sorunların önüne geçildiği biliniyor.

“YİNE DE DÜŞÜNÜLMESİ YETER”…

Vatandaşlar; “Görüntüler istediğimiz gibi değil. Çoğu ipe dolanmış bayrakları göremiyor, istediğimiz atmosferi yaşayamıyoruz. Yine de düşünülmesi yeter. Kadıköy, Cumhuriyet’in kalesi… Ancak kalemizde yapılacak işin de Kadıköylüye layık olmasını isteriz” mesajı verdi.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...