Dönerin “Ağababası”nı denemek ister misiniz?..

Ümraniye ilçe sınırları içinde yer alan, ancak tek başına kendisi adeta bir şehir olan İMES Sanayi Sitesi girişinde rastladığımız döner restoranında test ettiğimiz lezzet için “Dönerin Ağabası” deyimini kullandık. Mekanın ismi de bu adı taşıyordu, ama biz bir an için bunu göz ardı ederek kullandık.

Eğer yolunuz düştüğünde siz de bizim yaptığımızı yaparsanız, “Haklıymışsınız” diyeceğinizden sonuna kadar eminiz. Elbette bu tür mekanlara ait yazılanların çoğu reklam kokan yazılardan oluşur. Ancak denediğinizde beklentinize cevap vermez ise, içinizden geçireceğiniz olumsuz düşünceleri almamak için bu kadar kesin yazmayız.

“EN İYİ MALZEMEYİ KULLANIYORUZ…”

Markayı yaratan Himmet Polat’a başarısının sırrını sorduğumuzda ise gayet mütevazi davranarak; “Öyle gizli bir formül filan yok, olması gerekeni yapıyoruz. En iyi malzemeyi kullanıyoruz. Örneğin kendi bünyemizde oluşturulan bir kasaphanemiz var. Her gün burada 6 usta tek tek etleri sinirlerinden ayırıp, döner için en elverişli ete dönüştürüyor” diyor.

“GÜVENDİĞİMİZ TEK ŞEY 25 YILLIK DENEYİMİMİZ…”

Sadece bundan mı ibaret diye sorduğumuzda ise; “Küçük ayrıntılar var tabi. Örneğin 50’şer kiloluk döner blokları hazırlıyoruz. Bunlar hazırlığında 50 kilo için 10 gram kimyon, 15 gram beyaz karabiber, 1 baş soğan, bir diş sarımsak gibi ayrıntılar var. Doğal olmayan hiç bir şey kullanmıyoruz. Güvendiğimiz tek şey 25 yıllık deneyimimiz” diyerek, hiçbir başarının tesadüf olmadığının altını bir defa daha çiziyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

baskan-bingol-kigi-darkopru-koyu-dernek-yonetimini-agirladi-

Başkan Hasan Can, Bingöl Kiğı Darköprü Köyü Dernek yönetimini ağırladı

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Bingöl Kiğı Darköprü Köyü Dernek Başkanı Mehmet Arda, Başkan Yardımcısı Ömer Çevik, Yönetim ...