Dolmuş şoföründen örnek davranış…

Üsküdar-Ümraniye hattında çalışan dolmuş şoförü, Suriyeli sığınmacıları ücretsiz taşıyarak örnek bir davranış sergiledi.

Türkiye’nin yardım elini uzattığı Suriyeli sığınmacılara, vatandaşlar da yardımda bulunmaya çaba gösteriyor. Ümraniye-Üsküdar hattında çalışan dolmuş şoförü, aracına astığı “Suriyeli kardeşlerimiz ücret ödemesin. Biz onlardan sadece dua etmelerini istiyoruz” Arapça yazısı ile örnek ir davranış sergiledi.

BAŞKAN TÜRKMEN TABLO HEDİYE ETTİ…

Suriyelilere yardım etmek için böyle bir karar aldıklarını vurgulayan dolmuş şoförü Emre Mollahamzaoğlu; “Babam televizyonda haberleri izlerken Suriyeli mültecilerin yaşadığı dramdan çok etkilendi. Bundan böyle Suriyelileri ücretsiz taşıyın” dedi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de örnek davranışından dolayı Mollahamzaoğlu’nu kutlayarak, ona tablo hediye etti ve Türk halkının misafirperverliğine dikkat çekti.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...