DAKSAR yine görev başında!..

Gönüllü arama-kurtarma kuruluşu DAKSAR, önemli ve zor bir kurtarmayı daha gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Fenerbahçe Parkı’nın önündeki kayalıklara oturan “MİRCEY” isimli motor yat, telsizden Mayday çağrısı yapınca DAKSAR ekibi, 201 numaralı kurtarma botu ile yaklaşık 15 dakika içinde olay yerine ilk ulaşan ekip oldu.

6 ÇOCUK, 2 KADIN VE 6 ERKEK KURTARILDI…

O an patlayan lodos ile birlikte motor yat yavaş yavaş su alıp batmaya başlarken, ilk yarım saat içinde DAKSAR ekibi, önce üç partide 6 çocuk ile bir yetişkin erkeği fırtınaya rağmen başarı ile alarak, D/G istasyonunda bekleyen personele teslim etti. Daha sonra olay yerine Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait bir şişme bot geldi ve kalan personeli de DAKSAR botunun yardımı ile alıp karaya çıkardılar.

Bu arada aldığı darbelerden dolayı DAKSAR botu su aldı ve dümen sistemi arızalandı. Bot, arızanın giderilmesi için D/G iskelesine bağlandı. DAKSAR botunda Murat Kaya, Selçuk Bulut ve Orhan Sipahi görev yaptı. Diğer destek botunda ise Semih Ulupınar ve Necati Akdeniz görev yaptılar.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendik Yayalarda tapu sevinci

Pendik Yayalar’da tapu sevinci

Pendik Belediyesi tarafından imara kavuşturulan alanlara Yayalar 5. Bölge de eklendi. Toplam 1.200 tapunun dağıtımına başlanan bölgede, kentsel ...