Çocuk Sanat Merkezi 5 yaşında!..

Kadıköy Belediyesi’nin bir konservatuvar ciddiyetinde, fakat aynı zamanda amatör bir ruhla faaliyete geçirdiği Çocuk Sanat Merkezi, beş yılını geride bıraktı.

Beş yılda eğitim alan çocuk sayısı 300’den 3 binlerin üstüne çıkan Çocuk Sanat Merkezi, yeni yaşını Süreyya Operası’nda düzenlediği “Yeni Yıl Konseri” ile kutladı. Kadıköy’ün sanatçı çocukları, hem yeni yaşı hem de yeni yılı şarkılarla karşıladı.

Çocukların enstrüman çalmayı, şarkı söylemeyi, resim çizmeyi, tiyatro yapmayı ve dans etmeyi öğrendikleri okulları, artık kendileriyle birlikte büyüyen bir çocuk haline geldi.

Çocuk Sanat Merkezi, öğrencilerinin müziği yaşantılarının bir parçası haline getirmelerini, diğer disiplinlerle koordineli olarak çok boyutlu ve çok uluslu düşünmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Hakkında İrem Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

felsefe seminerleri

Kadıköy’de çocuklara özel felsefe seminerleri

Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlattığı felsefe seminerlerini ilçenin farklı kültür merkezleri ve atölyelerine taşıdı. Belediyenin üniversitelerle işbirliği halinde düzenlediği yetişkinler için felsefe ...