Çekmeköy’e yeni Cemevi…

Çekmeköy Belediyesi tarafından bağışlanan 1.160 metrekarelik arsada, Çekmeköy Cemevi yapımına başlandı.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı tarafından yaptırılan Cemevi inşaatının temeli; geçtiğimiz günlerde Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Nihat Şahin ve AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel’in de katıldığı bir törenle atıldı.

Hamidiye Mahallesi’nde 600 metrekare üzerine kurulan temel üzerinde yapılan Cemevi, bodrum kat dahil olmak üzere toplam altı kattan oluşacak. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapılan Cemevi’nin 5 yıla kadar bitirilmesi hedefleniyor.

“VATANDAŞLARIMIZLA BİRLİKTE ŞEHRİMİZİ KURUYORUZ…”

Çalışmalarla yakından ilgilenen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; “Şehrimizde kimin neye ihtiyacı varsa, o ihtiyaçları karşılamak için yola çıktık. Okul, sağlık ocağı, hastane, camii, cemevi, yol… Vatandaşlarımız bizden ne istediyse, biz o yönde hareket ettik. Onlarla birlikte şehrimizi kuruyoruz. Vakfın, Cemevi yapma düşüncesi olduğunu öğrendiğimizde, gerekli her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu söyledik. Arsa tahsisi ve hafriyat çalışmalarının ardından temel atıldı. Vakıf, bitiş tarihi olarak 5 yıl hedef koymuş, ama biz destek olacağız ve o süreyi kısaltacağız” dedi.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniye

Sosyal belediyecilikte öncü ilçe; Ümraniye

2014 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından ilçede yardıma muhtaç vatandaşlar için hazırlanan, bütün ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra giyecek ve ...