Seyir Tepesi

Çekmeköy’e Seyir Tepesi geliyor

Çekmeköy Merkez Mahallesi’nde deniz seviyesinden 270 metre yüksekliğindeki tepeye yapılan Çekmeköy Seyir Tepesi’nde çalışmalar son hızla sürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Çekmeköy Belediyesi işbirliğiyle inşa edilen Çekmeköy Seyir Tepesi, içerisinde yer alan özellikleriyle İstanbulluların uğrak mekanları arasında yer almak için gün sayıyor. Tepenin içerisinde park ve yeşil alanlar, hobi bahçeleri, tematik yürüyüş parkurları, tenis kortu, bisiklet parkuru, biyolojik gölet, futbol ve basketbol sahası, bulunacak. İstanbul ve Çekmeköy manzarasına sahip seyir kulesinin yapımında son aşamaya gelindi.

HUZURLU BİR SOSYAL TESİS OLACAK…

Projedeki çalışmalar hakkında bilgi alan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; “Yerin tahsisi ve projelerin hazırlanması zaman alan süreçlerdi. Bu dönemde kaybettiğimiz zamanı uygulama aşamasında telafi etmek için ekiplerimiz hızla çalışıyorlar. Sadece Çekmeköylülerin değil, çevre ilçelerde yaşayanların da iyi vakit geçirecekleri huzurlu bir sosyal tesis hazırlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Seyir Tepesi

Çekmeköy Seyir Tepesi, içerisinde yer alan özellikleriyle İstanbulluların uğrak mekanları arasında yer almak için gün sayıyor…

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...