Çekmeköy

Çekmeköy’de gasp ve darp!

Çekmeköy’de silah zoruyla cep telefonlarını almaya çalıştıkları fırın çalışanlarını darp eden 2 şüpheli, daha sonra yolda durdurdukları taksi şoförünü döverek aracını gasp etti.

Alınan bilgiye göre silahlı 2 kişi, Mehmet Akif Mahallesi Kubilay Caddesi’nde ekmek pişirmek için hazırlık yapılan bir fırına girdi. Zanlılar, cep telefonlarını vermemek için kendilerine direnen fırın çalışanları İlhan Şit ve Dursun Akçay’ı silahla tehdit edip, darp ederek olay yerinden uzaklaştı. Daha sonra aynı caddede bir taksiyi durduran şüpheliler, aracın şoförü Mehmet Karadereli’den de cep telefonunu istedi. Karadereli’yi de darp eden zanlılar, taksisini gasp ederek olay yerinden kaçtı. Taksiye binip kaçarken havaya 2 el ateş eden şüpheliler, aynı caddede bir süre ilerledikten sonra park halindeki bir araca çarparak durdu. Bu kişiler, aracı terk ederek kaçmaya devam etti.

Çekmeköy

TAKSİYLE KAZA YAPINCA ARACI BIRAKIP KAÇTILAR…

Durumun bildirilmesi üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Olay Yeri İnceleme ekipleri, kazanın yaşandığı Çekmeköy Mehmet Akif Mahallesi’nde inceleme yaptı. Asayiş Şube Müdürlüğü görevlileri de fırının güvenlik kamerası kayıtlarından zanlıların eşkallerini belirledi. Mağdurlar Şit, Akçay ve Karadereli’nin ifadelerine başvuran ekipler, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

TELEFONLARI VERMEYİNCE DARP EDİLDİLER…

Dursun Akçay, AA muhabirine yaptığı açıklamada fırında ekmek pişirmeye hazırlanırken zanlıların fırına girdiğini söyledi. Şüphelilerin kendilerinden telefonlarını istediğini belirten Akçay; “Biz de ‘yok’ deyince pata küte giriştiler” dedi. İlhan Şit ise zanlıların silahlı olduğunu ve kendilerini darp ettikleri sırada onlara karşılık veremediklerini anlattı. Fırının güvenlik kamerası kayıtlarında, şüphelilerin içeri girdikten sonra bir süre Şit ve Akçay ile konuştuğu, daha sonra onları darp ettiği görülüyor.

Çekmeköy

Çekmeköy’de silah zoruyla cep telefonlarını almaya çalıştıkları fırın çalışanlarını darp eden 2 şüpheli, daha sonra yolda durdurdukları taksi şoförünü döverek aracını gasp etti…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...