Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

Çekmeköy’de “Engelsiz Taksi”…

Çekmeköy Belediyesi Engelliler Masası tarafından uygulamaya konan “Engelsiz Taksi” ile engellilerin ulaşım ihtiyaçları karşılanıyor.

Toplu ulaşım araçlarında engellilerin karşılaştığı sorunlardan yola çıkılarak hayata geçirilen projede engelliler, Belediye Engelliler Masası’nı telefonla arayarak araçlarını çağırabiliyorlar.

Kişiye ve ailesine özel hizmet veren araçlarla yolcular, ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri yere gidebiliyorlar. Gün içinde zaman sınırlaması olmadan hizmet veren engelli taksiler, günde ortalama 20 kişiye hizmet veriyor.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz,  konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Dört yıldır engellilerin ulaşımını sağlayan bu araçlarla, engellilerin ve ailelerinin sosyal hayata katılmalarını kolaylaştırıyoruz. Bu araçlar, sadece hastane ulaşımı için kullanılmıyor. Bir kardeşimiz canı sıkıldığında, ailesi ya da arkadaşıyla beraber deniz kenarı, çay bahçesi gibi yerlere gitmek istediğinde oralara da götürüyoruz. Dönmek istediği zamana kadar görevli arkadaşlarımız onları bekliyorlar.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadınlar Matinesi

Maltepe’de Kadınlar Matinesi

Maltepe Belediyesi’nin dördüncüsünü düzenlediği Kadınlar Matinesi, Cevizli Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Mahalle sakinlerini bir araya getiren matinede eğlence doruğa çıktı. ...