Çekmeköy Çocuk Şenliği

Çekmeköy Çocuk Şenliği’nde coşku zirveye çıktı

Çekmeköy Belediyesi tarafından organize edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ve Çekmeköy Çocuk Dergisi 1. yaş kutlamalarına katılan binlerce çocuk doyasıya eğlendi. Çekmeköy Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Çekmeköy Çocuk Şenliği’nde, 7’den 70’e binlerce vatandaş bir araya geldi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliği yaptığı Çekmeköy Çocuk Şenliği’ne; Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş ve binlerce Çekmeköylü katıldı. Elli dönümlük yeşil alanı bulunan belediye bahçesinde düzenlenen şenlikte; Rafadan Tayfa Kahramanları Müzikal Grubu, yüz boyamacılar, şişme oyun grupları, jonglör gösterileri, sürpriz hediyeler, geleneksel oyunlar, sihirbazlar ve sahne gösterileri yer aldı.

Çekmeköy Çocuk Şenliği

RAFADAN TAYFA İLE COŞKU DORUĞA ÇIKTI…

Kutlamalarda sahnede gerçekleştirilen geleneksel oyunlara, çocukların yanı sıra anne ve babalar da katıldı. Çekmeköy Belediyesi Yenilik Akademisi, yaptığı bilimsel deneylerle alanda büyük beğeni topladı. Rafadan Tayfa’nın sahne aldığı anlarda ise coşku doruğa çıktı.

çekmeköy çocuk dergisi

ÇEKMEKÖY ÇOCUK DERGİSİ 1 YAŞINDA…

Alanda bulunan palyaçolar çocukların yüzlerini boyarken, Çekmeköy Çocuk Dergisi kahramanları Bilge ve Kağan’a da yoğun ilgi gösterildi. Aileler ise alanda bulunan hatıra köşesinde çektikleri fotoğraflarla bu özel günü ölümsüzleştirdiler. Çekmeköy Çocuk Dergisi’nin 1. yaş pastası Çekmeköylü çocuklar, dergi kahramanları Bilge ve Kağan maskotları ile protokol tarafından kesildi.

çekmeköy belediye başkanı ahmet poyraz

AHMET POYRAZ: ÇOCUKLARIMIZLA BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN İLETİŞİM HALİNDEYİZ…

Çekmeköy Çocuk Şenliği’nde buluşan binlerce çocuğu ve ailelerini selamlayan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, yaptığı konuşmada “Bugün burada hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, hem de Çekmeköy Belediyesi’nin aylık olarak çıkardığı Çekmeköy Çocuk Dergisi’nin 1. yaş gününü kutluyoruz. Dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramının ülkemizde olması, geleceğimiz olan çocuklara verdiğimiz önemin en büyük kanıtıdır. Biz de belediye olarak çocuklarımızla sadece bir gün değil, her gün iletişim halindeyiz. Onların ailelerine, vatana, millete hayırlı evlatlar olarak yetişmesi için çalışıyoruz.  Eğlendirirken öğretmeyi, okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçladığımız dergimizi her ay 20 bin adet basıp, sınıflarında çocuklarımıza dağıtıyoruz” şeklinde konuştu.

Çekmeköy Çocuk Şenliği

Çekmeköy Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Çekmeköy Çocuk Şenliği’nde, 7’den 70’e binlerce vatandaş bir araya geldi…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...