Cam Ocağı’nda yılbaşı şenliği…

Türkiye’de alanında tek olan Cam Ocağı Vakfı, her yıl Aralık ayında Beykoz Belediyesi’nin desteğiyle düzenlediği “Cam Ocağı Vakfı Yılbaşı Şenliği”nde, bu yıl da büyük cam ustaları ve cam sanatına gönül vermiş sanatçıları bir araya getirdi.

Şenlikte Cam Ocağı Vakfı’nda eğitim almış cam sanatçılarının eserleri, birbirinden renkli seramikleri, takıları ve hediyelikleri özel indirimlerle satışa sunuldu. Kermesten elde edilen gelir, üniversite öğrencilerine burs olarak aktarılacak. Etkinlikte çocuklar da ücretsiz cam boncuk yapımı ve gün boyu süren cam gösterileriyle unutamayacakları bir gün geçirdi.

CAMIN HER DALINDAN TEKNİKLER BU ATÖLYEDE…

Cam Ocağı Vakfı’nda sıcak cam üfleme, sıcak cam dökümü, kalıpla cam şekillendirme, füzyon, alevle çalışma, boncuk yapımı, kalıpla şekillendirilmiş cam boyama, gravür, mozaik, Venedik tekniğiyle cam mineleme gibi camın her dalından tekniklerle yapılan atölye çalışmaları,uluslararası cam sanatçılarının liderliğinde Mayıs-Eylül ayları arasında yapılıyor.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ata

Maltepe, ATA’sını saygı zinciriyle andı

Maltepe Belediyesi, Atatürk’ün ölümünün 79. yılında 25 dalgıcın katıldığı “Ata’ya Saygı Dalışı” etkinliğine ev sahipliği yaptı. Uzun yıllardır ...