Caddebostan’da tartışmalı arazinin kaderi çiziliyor…

Bağdat Caddesi üzerinde bulunan Tarım İl Müdürlüğü’ne ait 21.400 metrekarelik arazi, özelleştirme kapsamına alındı. Önemli bir kısmı ağaçlık ve yeşil alan olan arazinin betonlaşmaması için sivil toplum örgütlerinin çalışma başlattığı öğrenildi.

Caddebostan’da değerine paha biçilemeyen arazinin özelleştirme kararının ardından, 5 Nolu Kültür Varlıklarını Koruma Müdürlüğü tarafından “Vakfedilme sebebi var” hatırlatmasında bulunuldu.

VAKFEDİLME ŞARTI KORUNACAK MI?

Döneminde tarım arazisi olarak kullanılması şartıyla bağışlanan arazinin, günümüzde betonlaştırılmasının mümkün olup olmadığı tartışma konusu oldu. Kentsel dönüşüm ile birlikte emlak ve arsa değerleri hemen hemen iki katına çıkan Caddebostan’da, 21.400 m2’lik arazinin geleceği önümüzdeki süreçte şekillenecek. Başta Caddebostan olmak üzere Kadıköy’de birçok sivil toplum örgütünün “Betonlaşmaya hayır” söylemiyle itiraz hazırlığında olduğu belirtildi.

AYKURT NUHOĞLU’NUN AÇIKLAMA YAPMASI BEKLENİYOR…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun, arsanın tarım arazisi niteliğini koruması gerekçesiyle önümüzdeki süreçte kamuoyuna açıklama yapacağı tahmin ediliyor.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası başlıyor

Türkiye Yüzme Federasyonu ve Medicana Kadıköy Hastanesi sponsorluğunda düzenlenen 34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası, 20-21 Temmuz tarihlerinde ...