By IVAN’ın Makaronları Avrupa ile yarışıyor…

Belçika’da eğitim almış Ivan Holyavkin tarafından 15 yıl önce İstanbul’da kurulan By Ivan Patisserie’nin ürettiği Makaronlar, Avrupa ile yarışır duruma geldi. Makaron’un anavatanı kabul edilen Fransa’ya bile hediye olarak götürülen By Ivan Makaronları, Almanya ve Dubai’ye de gidiyor.

KAHVELİ, LİMONLU, MUZLU, ÇİLEKLİ VE FRANBUAZLI…

Bir dönem Vakko’nun çikolata ustası olarak da çalışan Ivan Usta’nın 14 yıl önce Kadıköy Suadiye’de kurduğu “By Ivan Patisserie” isimli atölyede üretilen Makaron’ların kahveli, limonlu, muzlu, franbuazlı, portakallı, naneli ve çilekli olmak üzere birçok çeşidi bulunuyor.

200 YILLIK BİR FRANSIZ LEZZETİ…

Hamurunda toz badem olan bu lezzetin ilk defa 18. yüzyıl başlarında Fransa’da üretildiğine değinen kaynaklar, rahibelerin kilisedeki döner sermaye için yapılan yardımlara karşılık verdikleri bir tatlı olarak üretime başlandığından söz ediyorlar. By Ivan Patisserie’de üretilen Makaronlar, aynı zamanda şirketler tarafından tercih edilen hediye seçenekleri arasında da yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.byivan.com

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ayrılıkçeşme

Ayrılıkçeşme’de üçüncü dalga yaşam alanı

Üçüncü dalga akımının sadece kahve akımı değil, bir yaşam biçimi olduğunun yapılan araştırma geliştirme çalışmaları ile de desteklenmesiyle ...