Brezilyalı Camerata Ivoti Müzik Akademisi, CKM’de konser verdi…

Brezilya

Çekmeköy ve Kalamış Rotary kulüplerinin organizasyonu ile Brezilyalı Camerata Ivoti Müzik Akademisi öğrencileri, Caddebostan Kültür Merkezi’nde klasik Brezilya ve Latin eserlerinden oluşan bir konser verdiler.

Brezilya kültürünün tanıtımı ve gençler arası kültürel diyaloga katkı ile sosyo-kültürel değerlerin geliştirilmesi adına düzenlenen bu etkinlik, büyük ilgi gördü.

Brezilya’da önde gelen bir kültür merkezi olan Camerata Ivoti Müzik Akademisi’nin 11-18 yaş arasındaki gençlerinden oluşan topluluğun; müzik, dans ve sahne sanatları ile kendisini dünyaya tanıtmak gibi bir misyon üstlendiğini bildiren yetkililer, topluluğun bu amaçla dört yıldan beri Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde konserler verdiğini sözlerine eklediler.

İlk defa bu yıl İstanbul’a gelen topluluk, ilk konserini Çekmeköy Interact Kulübü’nün organizasyonu ile Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi’nin Ataşehir salonunda, 9 Şubat 2012 Perşembe günü vermişti.

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Çapa Bilim Koleji

Çapa Bilim Koleji-Amerikan Kültür iş birlikteliği başladı

Türk eğitim sektöründe önemli bir yeri olan Amerikan Kültür Koleji, Çapa Bilim Koleji ile iş birlikteliğine giderek 2018-2019 ...