Biz bırakıyoruz, siz de bırakın!..

Kadıköy Belediyesi ve Herkese Kitap Vakfı, okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak ve okumak isteyen herkesin kitaba ulaşımını sağlamak için ortak bir projeye imza atıyor. “Kitap Bağışla Bize, Okusun Tüm Türkiye” sloganıyla kitap bağışı kampanyası düzenleyen Kadıköy Belediyesi ve Herkese Kitap Vakfı,  500 okula 50 bin kitap göndermeyi hedefliyor.

Kampanyayı aralarında Sunay Akın, Şevket Çoruh, Ali Sunal, Hüseyin Turan, Sezai Aydın, Murat Güloğlu ve Günay Karacaoğlu gibi oyuncu, yazar ve gazeteciler de “Biz bırakıyoruz, siz de bırakın” videosu ile destekliyor. Bugüne kadar yaklaşık 200 ihtiyaç sahibi okula 69 bin kitap gönderen Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver, kampanyaya ilişkin şunları ifade etti:

DARBELİ MATKAP BİLE KİTAPTAN DAHA ÖNCELİKLİ…

“Türkiye yeterli kitap okumuyor. Yapılan araştırmalarda okuma yeterliliği konusunda 65 ülke arasında 42. sıradayız. İhtiyaç maddeleri sıralaması yapıldığında halkımız kitabı 235. sıraya koymuş. Darbeli matkap bile kitaptan daha öncelikli bir sırada yer alıyor! Daha iyi bir Türkiye yaratmak istiyorsak, çocuklarımıza ve gençlerimize kitap okumayı sevdirmeliyiz. İhtiyaç sahibi gençler okusun diye verebileceğiniz evinizde muhakkak birkaç kitabınız vardır. Kadıköy Belediyesi ile Herkese Kitap Vakfı’nın işbirliği ile düzenlenecek bu özel güne katılmanızı bekliyoruz.”

KİTAP BAĞIŞLAMAK İSTEYENLER KALAMIŞ PARKI’NA…

50 okula 50 bin kitap gönderilmesinin hedeflendiği kampanyaya destek için 12 Temmuz Pazar günü 10.00-17.00 saatleri arasında okuduğunuz ya da paylaşmak istediğiniz kitapları Kadıköy Kalamış Parkı’na getirebilirsiniz.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

6. İstanbulensis Şiir Festivali başladı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında ...