Beykoz’da kuyuya düşen köpek kurtarıldı

İBB İtfaiye Ekipleri, Beykoz’da 61 metre derinliğindeki dar bir kuyuda yaklaşık 10 gündür mahsur kalan yavru köpeği bu sabah saat 06.00 sularında kurtardı.

Beykoz Dereseki Mahallesi Karakulak Caddesi’nde kuyuya düşen köpeği kurtarma çalışmaları mutlu sonla tamamlandı. Yaklaşık 10 gündür 61 metre derinliğinde ve 30 santimetre çapındaki dar bir kuyuda mahsur kalan köpek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından kurtarıldı.

TÜM EKİPLER SEFERBER OLDU…

İBB İtfaiye Ekipleri, su altı kamerası ve enkaz altı görüntüleme cihazı (gigracam) ile mahsur kalan köpeğin canlı görüntülerine ulaşmıştı. İtfaiye ekiplerinin yanı sıra İSKİ ekipleri de kurtarma çalışmalarına kanal içi tarama kameraları ile katıldı.

ÇEŞİTLİ YAKALAMA SİSTEMLERİ DENENDİ…

4 Şubat tarihinden itibaren kuyuda bulunan yavru köpeğin olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için kuyunun üzerine pnömatik iklim çadırı ve ısıtma sistemi kuruldu. Böylece köpeğin ısısının korunması sağlandı. İBB İtfaiye ekipleri, derin ve daracık kuyuda mahsur kalan köpeği kurtarabilmek için çeşitli yakalama sistemleri kullandı. Yaklaşık 10 gündür sabahın erken saatlerinde başlayan çalışmalar, gece boyunca da sürdürüldü.

“KUYU”, YENİ SAHİPLERİNİ BULDU…

“Kuyu” adı verilen köpek, İBB Hayvan Hastanesi’nde tam teşekküllü sağlık kontrolünden geçirilecek. Kuyu’nun yeni yuvası da hayvanseverlerin desteğiyle İstanbul İtfaiyesi Beykoz Grubu oldu.

  

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Nihat Şen: Kentsel dönüşüm iyi anlatılamadı!

Kadıköylü mimar ve kentsel dönüşüm uzmanı Nihat Şen, Kentsel Dönüşüm Projesi’nin Türkiye için terörden sonra en önemli konu ...