Başkan Çelikbilek: “İnsana yatırım yapıyoruz…”

Beykozlu Muhtarlar Derneği’nin her ay düzenlediği istişare toplantılarının Kasım ayı programı, İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Muhtarlara hitap eden Başkan Çelikbilek, önemli açıklamalarda bulundu.

Kahvaltılı toplantı Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Muhtarlar, STK temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

Toplantıda mahalle ve köylerde Kaymakamlık, Belediye ve Muhtarlar tarafından yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Açılış konuşmasını yapan Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Beykoz’un sorunlarına kısaca değinerek, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’ten gelişmeler hakkında bilgi almak istediklerini belirterek, sözü kendilerine verdi.

Başkan Çelikbilek ise, kısa başlıklar halinde mahalle ve köylerde yürütülen çalışmalarla ilgili açıklamalar yaptı. 2B fiyat belirlemesinin devam ettiğini ifade eden Başkan, 9 mahalleyi uygulanabilir alanlar kapsamında Maliye Bakanlığı’ndan onaylı ‘Özel Proje Alanı’ talep ettiklerini belirtti. Bunun ise Maliye Bakanlığı’nın yapacağı uygulamaya bağlı olduğunu belirten Çelikbilek, 1.2. ve 3. etap projelerden bahsetti. Başkan Çelikbilek ayrıca, “Beykoz’un kendi özel şartlarından dolayı planlarımız gecikse de, yakında çözüme kavuşmasını bekliyoruz” dedi.

Çelikbilek: “Yerinde ve Beykozlularla dönüşümü sağlayacağız”

“Nüfus olarak değil, istihdam alanı olarak yoğunluğumuz genişlediği takdirde Beykoz kalkınacak” diyen Çelikbilek, “Bu insanların önünü açmak için en az yapılanma ile bunu başaracağız. Beykoz’da yerinde ve buranın insanıyla dönüşümü sağlayacağız. Ayrıca, afetler için de belediye olarak bir bütçe ayarlıyoruz” açıklamalarının ardından, yüzölçüm olarak İstanbul’un üç büyük ilçesinden biri olduklarını hatırlattı. Çelikbilek, “Giderlerimiz çok ama gelir noktasında düşüğüz. 2B ile ilgili planlar yapılırsa oldukça rahatlayacağız. Bu bölgede, nüfusuna en fazla yatırım yapan ilçe biziz. İnsanlar ezbere konuşmamalı. Bizde bütçe ve imkânlar belli. Bu planlarla birlikte Beykoz’a estetik ve modern kent hizmeti sunulacak” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu

Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu yeni seslerini arıyor

2016 yılında kurulan, kazandığı başarı ve aldığı ödüllerle kısa süre içerisinde adından sıkça söz ettiren Maltepe Belediyesi Çoksesli ...