Basın Danışmanları’ndan kahvaltılı toplantı…

1

İstanbul’un ilçe belediyelerinde görev yapan basın danışmanları, kahvaltıda bir araya geldi. “Basın Danışmanları Platformu” adıyla her ay tekrarlanan toplantılar kapsamında Belediye Basın Danışmanları, Başakşehir Belediyesi’nin evsahipliğinde Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya’yı ağırladı. 

Kahvaltıda; Belediyecilik ve Basın Danışmanlığı’nın işleyişiyle ilgili karşılaşılan sorunlar üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu ve çözüm yolları arandı. Basın danışmanlarının sorularını yanıtlayan gazeteci İsmail Küçükkaya, kurumlarda Basın Danışmanı’nın önemine dikkat çekti. 

İsmail Küçükkaya; “Basın mensubu, Belediye Başkanı’nın doğru tanınması ve kamuoyu oluşturması konusunda önemli sorumluluklar üstlenmiştir. Danışman, doğruyu usulüne uygun söylemelidir ve bunun da çeşitli yöntemleri vardır” dedi.  Ayrıca, etkili basın danışmanlığı için medya ile doğru ve verimli ikili ilişkilerin kurulması gerektiğini belirten Küçükkaya; “Basın Danışmanı, bölgesini araştırarak haber olabilecek noktaları bilmeli, medya ile güçlü ikili ilişkiler geliştirmelidir. Basına göndereceği haberleri yayın organının çizgisine göre gönderirse, kendine yer bulma şansını artıracaktır” dedi. 

2

“İstanbul’da gazetecilik yapmak büyük şans…” 

Muhabirlerin belediyeyle ilgili haber yapmadan kendini geliştiremeyeceğini de söyleyen Küçükkaya; “İstanbul’da gazetecilik yapmak, muhabir için çok büyük şans ve belediyeler de muhabirlerin en ciddi haber kapılarından biri. Ben tüm muhabirlerimizden hayatın içinde olmalarını istiyorum. Siz belediyeler de lütfen muhabirlerimize belediyelerinizde yer açın” diye konuştu. 

“2000 sene önce de basın danışmanlığı vardı…” 

Aynı zamanda Marmara Üniversitesi İstanbul Araştırmaları Bilim Dalı Başkanı olan Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Recep Bozlağan ise, “İnsan ilişkileri, basın danışmanlarının başarısında çok önemli. Belediyenin görünen yüzü basındır. İyi çalışan bir basın ekibi, belediyesini dünyaya açar. Bu, 2000 sene önce de böyleydi, bugün de böyle. 2000 sene önce de basın danışmanlığı vardı. Kral sözcüleri, halka kralın bildirisini yayınlardı” dedi.

3

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepespor

Maltepespor yönetiminden Kaymakam Dallı’ya ziyaret

Maltepespor’da geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurul ile başkanlığa seçilen Atilla Çaycı ve yönetim kurulu üyeleri, Maltepe Kaymakamı Meftun ...