Vatandaşlar, Selami Öztürk'ü gözyaşlarıyla uğurlamıştı...

Aykurt Nuhoğlu görevi devralıyor…

Kadıköy siyasi yönetiminde çeyrek asra adını yazdıran Selami Öztürk, bugün yeni Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na görevini devrediyor.

Kadıköy’de oy sandıklarının tamamı iki gün gecikmeli olarak sayıldı. Oyların % 72,5’ini alan CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Aykurt Nuhoğlu, bir önceki seçim dönemine göre partisinin başarı grafiğini % 4,2 oranında arttırmayı başardı.

ÖNCE ULU ÖNDERİ ZİYARET EDECEK…

Aykurt Nuhoğlu, ilk ziyaretinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkacak. Saat 11.00’de Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunu gerçekleştirecek olan Nuhoğlu, 13.30’da ise görevi mevcut Belediye Başkanı Selami Öztürk’ten teslim alacak. Nuhoğlu’nun, devir teslim töreninde “Kadıköylülere Sesleniş” konuşmasını da gerçekleştirmesi bekleniyor.

Dört dönemdir belediye başkanlığı görevini yürüten ve 25 yıldır Kadıköy’ü yöneten Selami Öztürk, veda konuşmasında “Belediye benim kızım gibiydi. Kızını evlendiren bir baba nasılsa, ben de öyleyim şimdi” diyerek, yeni Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na başarılar dilemiş, çalışmalarına destek olacağı mesajını vermişti…

Vatandaşlar, Selami Öztürk’ü gözyaşlarıyla uğurlamıştı…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İDEA Kadıköy’de denize nazır çalışma

Kadıköy Belediyesi, farklı meslek gruplarından olan, serbest çalışan veya ofisi olmayanlar ile öğrencilerin mekan arayışına çözüm olarak, ortak ...