Temmuz ayının ilk günlerinde Kadıköy ve İstanbul...

Avrupa’da can alan sıcaklar Türkiye’ye geliyor!..

Kırmızı alarm verildi; Temmuz ayının ilk haftasına da oldukça serin bir havayla giren Türkiye’de gözler, Dünya Meteoroloji Örgütü’nün açıklamalarına çevrildi. İstanbul ile birlikte Türkiye geneline ciddi uyarı geldi. Kadıköy Life objektiflerine yansıyan kareler ise, “Bu havaları çok özleyeceğiz” dedirtti.

Haftalardır Avrupa genelinde etkili olan sıcak hava dalgasının doğuya kayması ile birlikte önce Yunanistan, ardından Türkiye’yi zor günler bekliyor. DMÖ Sözcüsü Claire Nullis, 2013 yılında aşırı sıcaklardan dolayı 70 bin kişinin hayatını kaybetmesinin ardından yeni sıcak dalgasına hazırlıklı olduklarını duyurdu.

Tüm İstanbul ile birlikte Kadıköy, son 1 ayda geçtiğimiz yıllara oranla oldukça serin günler geçirdi. Hemen her gün parçalı ve çok bulutlu hava, Temmuz ayının ilk günlerinde şaşırttı. Ancak serin havalar, yerini aniden sıcak hava dalgasına bırakıyor…

GÜNEYDE SICAKLIKLAR 40 DERECEYİ BULACAK…

İstanbul’da 7 Temmuz Salı gününden itibaren hava sıcaklıklarının 30 derecenin üzerine çıkması, hissedilen değerlerin ise 35 dereceyi aşması bekleniyor. Güney kesimlerin ise 40 dereceyi bulacağı tahmin ediliyor. Uzmanlar, dünya genelinde can alan aşırı sıcaklıklara karşı tedbirli olunması gerektiğine dikkat çekiyor.

Temmuz ayının ilk günlerinde Kadıköy ve İstanbul…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sancaktepe Belediyesi’nden anlamlı proje

Sancaktepe’de engelli vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen tezgahlarda hem ürünlerini satıyor hem de sosyal hayata karışıyor. Sancaktepe Belediyesi, engellilerin ...