117 yıllık Salı Pazarı’mız ikinci kez taşınıyor!..

İstanbul’un en eski “halk alışveriş noktalarından” Tarihi Salı Pazarı, Merdivenköy’e taşınıyor. Kuşdili’nde kurulan, metropolleşmenin getirdiği koşullarla Hasanpaşa’ya taşınan semt pazarının şimdiki yeri, İBB tarafından “pazar yeri ve yer altı otoparkı” konseptine dönüştürülecek. Otoparkın, Fikirtepe’de yükselecek yeni binaların ihtiyacına da yanıt vermesi hedefleniyor.

Anadolu Yakası’nın en büyük alışveriş yerleşkeleri arasında gösterilen Tarihi Salı Pazarı, son 6 yılda ikinci kez taşınıyor. Kültür ve Rekreasyon Merkezi Kentsel Tasarım Projesi kapsamında Hasanpaşa’ya taşınan çarşıda yeni dönem için hazırlıklar başladı.

ÇALIŞMALARIN 360 GÜN SONUNDA TESLİM EDİLMESİ PLANLANIYOR…

Hasanpaşa Pazar Yeri ve Zemin Altı Otopark Projesi’nin 360 iş gününde tamamlanması hedefleniyor. Merdivenköy’de geçici pazar yerinin, E-5 Karayolu ile Kurbağalıdere arasında Medeniyet Üniversitesi’ne ait arsada kurulmasına karar verildi. Yeni pazar yerinin çevresine 3 metre genişliğinde bisiklet yolu ve koşu alanı yapılacak. Gözler, 13 Temmuz’da ihale sürecinin başlamasının ardından gerçekleştirilecek çalışmalara çevrildi.

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

kalp sağlığı

Kadıköy’de kalp sağlığı korunuyor

Sağlıklı bir yaşam için kalp sağlığının korunması büyük önem taşıyor. Her yıl 20 milyona yakın insan, kalp ve ...