geri dönüşüm

Ataşehir’de geri dönüşüm noktaları artıyor

Ataşehir Belediyesi ile ELDAY (Elektrik ve Elektronik Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Derneği) işbirliğinde gerçekleştirilen “E-Atık Geri Kazanım” projesi kapsamında, atık haldeki elektrikli ve elektronik eşyaların çevreyi kirletmeden geri kazandırılması çalışmaları, yeni toplama noktaları oluşturularak büyümeye devam ediyor.

Elektrikli ve elektronik atık ürünler için daha önce e-atık konteynerleri ve yeşil noktalar oluşturan Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, gerçekleştirilen bu projeyle toplam 20 noktaya ulaşarak çalışmalarını sürdürüyor. E-Atık Geri Kazanım Projesi ile elektrikli ve elektronik atıkların çevreye zarar verilmeden, diğer çöplerden ayrı olarak toplanması hedefleniyor. Toplanan elektrikli ve elektronik atıkların kullanılmayan kısımları da uygun yöntemlerle bertaraf ediliyor.

geri dönüşüm

LİSANSLI TESİS TARAFINDAN GERİ DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞTİRİLİYOR…

Kullanılmayan elektronik ve elektrikli atıkların çöpe atılmaması için denetim ve bilgilendirme ziyaretlerini de sürdüren Ataşehir Belediyesi, bu ürünlerin en yakın toplama noktasına götürülmesi veya biriktirilerek belediye ile iletişime geçilmesi konusunda tüm Ataşehirlilerden destek istiyor. Ayrıca kurum, kuruluş, konut ve işyerlerinde oluşan ve bu noktalara sığmayan elektronik atıklar da, Ataşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak toplanıyor. Atıkların geri dönüşümü ise, lisanslı geri dönüşüm tesisi tarafından yapılıyor.

Ataşehir Belediyesi ile ELDAY (Elektrik ve Elektronik Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Derneği) işbirliğinde gerçekleştirilen “E-Atık Geri Kazanım” projesi kapsamında, atık haldeki elektrikli ve elektronik eşyaların çevreyi kirletmeden geri kazandırılması çalışmaları, yeni toplama noktaları oluşturularak büyümeye devam ediyor…

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Beykoz Çayır Festivali

Tarihi Beykoz Çayır Festivali başladı

Anadolu’nun zengin kültürünün sergileneceği Beykoz Belediyesi Geleneksel Tarihi Beykoz Çayır Festivali, Beykoz Sivaslılar Sosyal Derneği ve Beykoz Erzurumlular ...