atık pil

Ataşehir’de bir yılda 10 ton atık pil toplandı

Ataşehir Belediyesi, çevre duyarlılığının arttırılması için yoğun çaba sarf ediyor. 2017 yılında Ataşehir ilçe genelinde 9 ton kapak, 10 ton atık pil, 317 ton atık motor yağı ve 334 ton bitkisel atık yağ toplandı. Yapılan çalışmalar neticesinde ayrıca 20 ton elektronik atık, 2 bin 689 ton atık cam, 14 bin 324 ton ambalaj atığı ve 172 ton da ömrünü tamamlamış lastik toplandı.

Çevre konusunda yaşanan bu başarı, aynı zamanda sosyal yardımlara da dönüşüyor. Pet şişe kapaklarının tekerlekli sandalyeye dönüştüğü Mavi Kapak Kampanyası’nı Türkiye’de ilk uygulayan kurum olan Ataşehir Belediyesi tarafından geçen yıl engelli vatandaşlara 35 tekerlekli sandalye dağıtıldı. Ayrıca toplanan plastik kapaklarla 120 kw elektrik enerjisi tasarrufu yapılırken, 334 ton bitkisel atık yağ toplanması sayesinde de 334 milyon ton suyun kirlenmesi önlenmiş oldu.

atık pil

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

ogrenciler-tasarladi-atasehir-belediyesi-yapacak-2

Öğrenciler tasarladı, Ataşehir Belediyesi yapacak

Ataşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak, içerisinde müze ve tiyatro salonu bulunacak merkezin tasarımını, Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç ...