atasehir kultur sanat

Ataşehir Nisan’da etkinliğe doyacak

Ataşehir Belediyesi, kültür sanat etkinliklerine Nisan ayında da devam ediyor. Ataşehirliler baharın en güzel günlerini konser, tiyatro, sohbet ve söyleşiyle dolu dolu geçirecek.

Anadolu rock müziğinin kurucularından Cem Karaca 73. doğum gününde 5 Nisan’da Cemal Süreya Etkinlik Merkezi’nde (CSEM) anılacak. Usta sanatçıyı anma programı, eşi İlkim Karaca’nın sunumuyla barkovizyon gösterimi, sanatçı dostlarının katılımı ve şarkılarıyla gerçekleşecek.

atasehir kultur sanat

Şimdiye dek birçok yaylı sanatçısıyla bir araya gelen Arslan Hazreti, bu kez de özellikle makamsal müzik dünyasında önemli bir yere sahip olan, değerli sanatçı Ross Daly ile 25 Nisan’da CSEM’de buluşuyor. İki sanatçının düetine Yinon Muallem vurmalı çalgılarla eşlik edecek.

Ayça Aytuğ ve Öğrencileri 19 Nisan Perşembe günü Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde Romantik Dönem bestecilerinden oluşan bir repertuvarla müzikseverle buluşacak. Zeliha Berksoy’un yönetip oynadığı ‘İnsan Neyle Yaşar?’ adlı müzikal gösteri ise, 25 Nisan Çarşamba günü MSKM’de sergilenecek.

ÇOCUKLAR İÇİN TİYATROLAR DEVAM EDİYOR

Anyamanya Kumpanya tarafından “Küçük Prens” 1 Nisan’da Cemal Süreya Etkinlik Merkezi’nde, Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü Öğrencileri tarafından “Sihirli Günlük” 1 Nisan’da MSKM’de, Cici Tiyatro tarafından “Noktalama işaretlerinin Serüveni” 8 Nisan’da CSEM’de, Çocuk Kalp Vakfı Tiyatrosu tarafından “Kalp Sağlığı Çocuktan Başlar” 8 Nisan’da MSKM’de, Tiyatro Atik tarafından “Bulut’un Hikayesi” 15 Nisan’da CSEM’de, Tiyatro Atik tarafından “Saklambaç” 15 Nisan’da MSKM’de, Nazım Sanat tarafından “En Gerçek Masal” 22 Nisan’da CSEM’de, Hospitadent Çocuk Tiyatrosu tarafından “Süper Hospi Mikroplara Karşı” 22 Nisan’da MSKM’de, İstanbul Moda Çocuk Tiyatrosu tarafından “Sürpriz Doğum Günü” 29 Nisan’da CSEM’de, Tiyatro Aba tarafından “Kitopya” 29 Nisan’da MSKM’de isimli oyunlar sahnelenecek.

atasehir kultur sanat

DÜŞTEPE’DE ATÖLYELER ZAMANI

Ailem ile Baskı atölyesi 7 Nisan’da, Çorap Bebek atölyesi 14 Nisan’da, Bahar Küresi atölyesi 21 Nisan’da, Taşlarla Tablo atölyesi 28 Nisan’da Düştepe Oyun Müzesin’de çocuklarla buluşacak.

SÖYLEŞİ VE SEMİNERLER

Tolga Gerger ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı isimli söyleşi 28 Nisan Cumartesi günü Ferhatpaşa Gençlik Merkezi’nde düzenlenecek.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Cumhuriyet Korosu

Cumhuriyet Korosu, Küçükyalı’da sahne aldı

Maltepe Belediyesi Cumhuriyet Korosu, Küçükyalı Mahallesi Adnan Kahveci Parkı’nda unutulmaz bir konsere imza attı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 95, Maltepe’nin ...