Ataşehir Belediyesi

Ataşehir Belediyesi sağlık hizmetlerinde öncü

Birey odaklı belediyecilik anlayışı ile hizmet veren Ataşehir Belediyesi, sağlık alanında da yoğun çalışmalar gerçekleştiriyor.

Prof. Dr. Türkan Saylan Tıp Merkezi, Ferhatpaşa Sağlık Polikliniği, Yeni Hayat Gençlik Merkezi, Kadın Sağlığı, Mamografi ve Kemik Yoğunluğu Ölçümü Görüntüleme Merkezi gibi birimlerde, Ataşehir Belediyesi tarafından vatandaşların ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden yararlanması sağlanıyor.

ataşehir belediyesi

PROF. DR. TÜRKAN SAYLAN TIP MERKEZİ…

Prof. Dr. Türkan Saylan Tıp Merkezi’nde ilk hizmet yılından itibaren gelişmiş tanı ve tedavi metotları kullanılarak, 12 farklı alanda 55 kişilik personelle hizmet sunuluyor. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesindeki (SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı, isteğe bağlı sigorta) tüm çalışan ve emekli vatandaşlar, hiçbir ücret ödemeden hizmetlerden yararlanabiliyor. Tıp Merkezi, Ataşehirli vatandaşların devlet ve özel hastanelerden alamadıkları hizmete hızlı ve kaliteli bir şekilde ulaşmalarını sağlamak için var gücüyle çalışıyor. Prof. Dr. Türkan Saylan Tıp Merkezi’nde ayda ortalama 3.500’ü ağız ve diş sağlığı olmak üzere 10.000’e yakın kişiye hizmet veriliyor.

KADIN SAĞLIĞI VE MAMOGRAFİ MERKEZİ…

Temmuz 2015 yılında açılan Kadın Sağlığı, Mamografi ve Kemik Yoğunluğu Görüntüleme Merkezi’nde, Ataşehir’de yaşayan ve çalışan tüm kadınlara meme ve jinekolojik kanserler konusunda erken tanı ve doğru tedaviye yönlendirme hizmetleri ücretsiz olarak sunuluyor. Meme hastalıklarına ilişkin muayene, mamografi, radyoloji ve meme USG hizmetlerinin verildiği merkezde kadın hastalıklarına ilişkin ise pap smear alımı, ultrason ve kemik yoğunluğu ölçümü testleri yapılıyor. Merkezde ayrıca ilerleyen yaşlarda çoğu vatandaşlarımızda önemli bir sağlık sorunu olarak karışımıza çıkan kemik erimesinin (Osteoporoz) erken teşhis ve tanısı için de hizmet veriliyor. Son sistem cihazlarla hizmet verilen merkezde Kadın Doğum Uzmanı, Genel Cerrahi Uzmanı, Radyoloji Uzmanı ile yardımcı sağlık personeli ve Radyoloji Teknisyeni bulunuyor.

ataşehir belediyesi

FERHATPAŞA SAĞLIK POLİKLİNİĞİ…

Ferhatpaşa Mahallesi’nde 2014 yılında hizmete açılan Ataşehir Belediyesi Ferhatpaşa Sağlık Polikliniği’nde Dahiliye, Çocuk, Kadın Doğum ve Diş alanında günde 200 hastaya tamamen ücretsiz hizmet veriliyor.

YENİ HAYAT GENÇLİK MERKEZİ…

Ataşehir Belediyesi’nin bağımlılıkla mücadele için hazırladığı Yeni Hayat Projesi kapsamında, Yeni Çamlıca Mahallesi’nde Yeni Hayat Gençlik Merkezi’nde çalışmalar devam ediyor. Yeni Hayat Projesi’yle madde kullanımı ve bağımlılığı ile mücadele kapsamında etkinliği kanıtlanmış yöntemler uygulayan uzmanların desteği ve Ataşehir ilçesindeki yerel yönetim, kamu kurumları ve üniversite işbirliğiyle; Ataşehir’in sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı mahallerinde madde bağımlılığının önlenmesine yönelik mücadelenin geliştirilmesi ve sosyal bütünleşmeye katkı sağlanmaya çalışılıyor.

atasehir-belediyesi-saglikta-oncu-3

Prof. Dr. Türkan Saylan Tıp Merkezi, Ferhatpaşa Sağlık Polikliniği, Yeni Hayat Gençlik Merkezi, Kadın Sağlığı, Mamografi ve Kemik Yoğunluğu Ölçümü Görüntüleme Merkezi gibi birimlerde, Ataşehir Belediyesi tarafından vatandaşların ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden yararlanması sağlanıyor…

sporvitrini

Hakkında Naciye Yıldırım

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

atasehir

Ataşehir Belediyespor kupasına kavuştu

TFF Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin şampiyonu Ataşehir Belediyespor, Yenisahra Stadı’nda 5-1 galip geldiği Beşiktaş maçının ardından kupasına kavuştu. ...