“Aşk Hep Vardı” Sevgililer Günü Sergisi…

Koleksiyoner-yazar Dr. R. Sertaç Kayserilioğlu’nun Sevgililer Günü’ne özel olarak hazırladığı koleksiyonlarından oluşan “AŞK HEP VARDI” sergisi, 12 Şubat Cuma günü Kadıköy Tepe Nautilus AVM’de sergilenmeye başlıyor.

Osmanlı-Türk kültürü içinde yer etmiş konuya ilişkin tarihi aşk mektupları, üstleri duygu yüklü sevgi satırları ile sevda kartpostalları koleksiyonundan örnekler, artık klasikler arasında yer alan unutulmaz eski aşk filmlerinden fotoğraflar, enstantaneler, biletler, eski aşıkların duygularını ifade edecek anlamda elden kazara (!) yere düşürdükleri mendil (destimal) koleksiyonundan örnekler, mutlu son (evlilik) fotoğrafları/davetiyeleri, vb. ephemeral dokümanlar ve objeler, asılları ile sergilenecek eşyalar arasında yer alıyor.

14 Şubat Sevgililer Günü etkinlikleri bünyesindeki bu özel sergi, 12-22 Şubat 2016 tarihleri arasında Kadıköy Tepe Nautilus AVM Açık Sergi Alanı’nda izlenebilir.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Atık maddeler

Atık maddeler sanat eserlerine dönüşüyor

Geçtiğimiz aylarda düzenlediği Uluslararası Çocuk Film Festivali ile yoğun bir dönemi geride bırakan Sanat Yönetmeni Rowena Tuzcuoğlu, yarıyıl ...