“Anılar ve Müzik” konserinde baba-kız aynı sahnede…

Udi Necdet Gerginok’un konuk olduğu “Anılar ve Müzik” programı, Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri ev sahipliğinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Gecenin ilk bölümünde, programın yapım ve yönetimini yapan Nesibe Müsevitoğlu, konuğu Udi Necdet Gerinok’a yönelttiği sorular ile sanatçıyı izleyicilerine tanıttı. Gerginok’un şefliğini yaptığı Kadıköy Selamiçeşme Türk Sanat Müziği Topluluğu, sohbet aralarında Ferahfeza Faslı ile Dede Efendi’den İsmail Hakkı Bey’e kadar birçok eski bestekârın eserlerinden örnekler sundular.

Solistler geçidinde Bedia Kendirli, Yeliz Kızılyel, Tülin Gümüş, Gülay Konuksever, Öznur Yıldırım ve Vildan Üçbaşaran, Klasik Türk Müziği eserlerinden oluşan bir konser verdiler. Gecenin ikinci bölümünde ise Udi Necdet Gerginok’un kızı Neveser Gerginok Öcal, konuk sanatçı olarak babası ile aynı sahnede yer aldı. Güzel sanatçı, sesi ve yorumu ile izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Babası ile aynı sahnede olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Neveser Gerginok; “Anılar ve Müzik belgesel programı ile yaşayan sanatçıları halkımız ile buluşturan Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi, Kültür Sanat Sorumlusu Nesibe Müsevitoğlu’na ve desteklerinden dolayı Kadıköy Belediyesi’ne sonsuz teşekkürler ederiz” dedi.

Konserde Neveser Gerginok’un eşi Ömer Öcal ve arkadaşlarının yer aldığı saz heyeti, koroya ve solistlere eşlik etti. Program, Nesibe Müsevitoğlu’nun  konuğu Udi Necdet Gerginok ve kızı Neveser Öcal’a teşekkür çiçeklerini sunması ile sona erdi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

6. İstanbulensis Şiir Festivali başladı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında ...