Ahmet Vefik Alp’e adaylık teklifi yağıyor…

Ünlü kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp’e Belediye Başkanı Adaylığı için gelen tekliflerin 20’yi aştığı söyleniyor.

En son Büyük Birlik Partisi’nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığı için teklif alan Ahmet Vefik Alp; “Ülkemin değerli siyasi parti temsilcilerinden bu tür teklifler almak güzel bir duygu, hepsine teveccühleri için teşekkür ediyorum” dedi.

“BİLGİ VE BİRİKİMLERİMİ KULLANMAK İSTERİM…”

Sözlerini, “Bilgi ve birikimlerimi, yurtdışı bağlantılarımı Türkiye’deki belediyecilik alanında değerlendirmeyi elbette isterim” diye sürdüren Prof. Alp, ancak seçilme ihtimali çok az olan adaylıklar için zaman ve enerji kaybetmeyi doğru bulmadığını ifade etti.

AK Parti’den Kadıköy, MHP’den Sarıyer ilçesi için Belediye Başkanı Adaylığı teklifi alan Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp’e, önceki gün de Büyük Birlik Partisi tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığı teklif edildi. BBP, 2014 yerel seçimleri için eski AK Partili Belediye Başkanı Turgut Altınok’u Keçiören’den aday göstermesi ile de dikkatleri çekmişti.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Beykoz Vakfı

Beykoz Vakfı kapılarını yeniden açtı

Beykoz’un kültür-sanat ve sosyal hayatının merkezlerinden Beykoz Vakfı, yenilenen çehresi ve dopdolu kültürel faaliyetleriyle kapılarını sanatseverlere yeniden açtı. ...