Adalar Kültür Derneği Film Gösterimleri

Adalar Kültür Derneği’nde söyleşili Türk filmleri gösterimleri

Adalar Kültür Derneği’nin bahçesinde yıllardır devam eden film gösterimlerinin Türk filmi seçkisi ilk kez bu yıl 13 Ağustos’ta Kudret Sabancı’nın Hürkuş: Göklerdeki Kahraman filmi ile başladı.

Bu yıl seçkide dört filmin yer aldığı ve Büyükada Çınar Meydanı’nda bulunan Adalar Kültür Derneği’nin bahçesinde gerçekleşen gösterimler dört hafta boyunca her salı devam edecek. Geçen sene Büyükada Adalar Kent Konseyi’nde yönetmen konuklarımızla birbirinden güzel Türk filmlerini izleyiciyle buluşturduğumuz film günlerini, bu sene farklı bir seçkiyle Adalar Kültür Derneği’ne taşıdık. 13 Ağustos’ta yönetmen Kudret Sabancı’nın katılımıyla 2018 yapımı Hürkuş: Göklerdeki Kahraman adlı film izleyiciyle buluştu. Moderatörlüğünü üstlendiğim gösterimlerin ilkinden sonra Kudret Sabancı’yla söyleştik ve izleyenler kendisine sorularını yönelttiler.

20 Ağustos Salı akşamı Türk filmleri seçkisi Aşık Veysel’in hayatını konu alan Aşık adlı filmin gösterimiyle devam edecek. Filmde Aşık Veysel Şatıroğlu’nu canlandıran oyuncu/şarkıcı Emirhan Kartal, filmden sonra izleyicilerin sorularını yanıtlayacak, birkaç türkü ile geceyi şenlendirecek.

27 Ağustos Salı akşamı Ceyda Torun imzalı Kedi adlı belgesel gösterilecek.

Seçkinin son haftasında ise Ümit Ünal imzalı Sofra Sırları filmi izlenecek ve yönetmenle söyleşilecek.

Detaylı bilgi için Adalar Kültür Derneği sosyal medya sayfalarından faydalanabilirsiniz: https://www.facebook.com/adalarkulturdernegi/

Haber: Melis ZARARSIZ / Büyükada

Adalar Kültür Derneği Film Gösterimleri
Adalar Kültür Derneği Film Gösterimleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Güneş enerjisi

Kartal’ın parklarındaki güneş enerjisi sistemleri güncelleniyor

Kartal Belediyesi parklarındaki güneş enerjili aydınlatma sistemlerine şebeke üzerinden yedek besleme hattı çekildi ve karşılaşabilecek her türlü olumsuz ...