Acıbadem’e yüzme havuzu ve otopark geliyor…

Acıbadem’de Türk Telekom binası yanındaki tartışmalı arazi için düğmeye basıldı. Üsküdar Yüzme Havuzu ve Yeraltı Otomatik Otopark Projesi için ihalenin ilk oturumu gerçekleşti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Üsküdar Yüzme Havuzu ihalesinde ilk oturumunu İBB İhale İşleri Müdürlüğü’nde gerçekleştirdi.

SOSYAL TESİSLERE DÖNÜŞECEK…

Üsküdar Yüzme Havuzu projesinde yarı olimpik havuz, engelli havuzu, çocuk havuzu, solaryum odası, sauna, buhar odası, İSMEK sınıfları ve salonlar, fitness salonu, pilates salonu ve step aerobic salonu bölge halkına hizmet verecek. Otomatik otopark alanında ise combilift otoparklar, engelli otoparkları, çocuk oyun alanları, basketbol, voleybol sahası ve oturma alanları bulunacak.

KADIKÖYLÜLER DE YARARLANACAK…

Coğrafi konumu itibariyle Acıbadem’in sahillere yakın olan kesimi Kadıköy, Çamlıca’ya bakan bölümü ise Üsküdar sınırlarında kalıyor. İBB yönetimindeki arazi, sınırda iki ilçeye de hizmet verebilme özelliği taşıyacak. Projede kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, etüt salonları, çok amaçlı salon, sergi salonu, kafeler ve dükkânlar da yer alacak.

GELECEK YIL HİZMETE GİRİYOR…

Üsküdar Yüzme Havuzu ve Otomatik Otopark Projesi’nin tamamlanma süresi 420 gün olarak açıklandı. Tesisler, 2015 yılında hizmete girecek. Geçtiğimiz süreçte bazı sivil toplum örgütleri tarafından arsanın yeşil alan olarak değerlendirilmesi çağrıları yapılmıştı.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

halis-kurtca-cocuk-kultur-merkezi-1-yasinda-1

Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi 1 yaşında

Çocuklar için bir alternatif, sosyal bir mekân olarak tasarlanan Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi (HKÇKM) birinci yaşını kutladı. ...