Beykoz Ramazan’a hazır…

Her Ramazan 7’den 70’e toplumun tüm kesimlerini “Sokak İftarları” ve “Gönül Sofraları”nda ağırlayan Beykoz Belediyesi, bu yıl da 45 mahallede ve ilçenin meydanlarında vatandaşları buluşturacak.

Ramazan’ın güzelliklerini ilçenin her köşesinde paylaşmak ve komşuluğu canlandırmak amacıyla kurulan iftar sofralarında, belediyenin mutfağında pişirilen iftar yemekleri ilçe sakinlerine ikram edilecek.

HER ÇARŞAMBA BİR MEYDANDA İFTAR…

İlçenin tüm mahallelerinde iftar sofrası donatacak olan Beykoz Belediyesi, her Çarşamba günü büyük bir meydanda ilçe sakinlerini ağırlayacak. Sosyal hayatta dayanışmanın artması ve komşuluğun yeniden canlanması için kurulacak olan sofralara isteyen herkes katılabilecek. Özellikle  Polonya kökenli vatandaşlarımızın ikamet ettiği Polonezköy ve Beykoz Merkez’de yaşayan farklı inançlara sahip vatandaşlar, yine bu sofralarda bir araya gelecek.

MUHTAÇ VE YAŞLILAR İÇİN GÖNÜL SOFRALARI…

Ramazan huzurunun yaşanacağı bir diğer adres olan Gönül Sofraları’nda ise engelli ilçe sakinlerinden ihtiyaç sahiplerine, ilçe protokolünden sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine kadar herkes bir araya gelecek. Kalabalık sofralardan uzak kalan muhtaç ve yaşlı kimseler, bu sofralarda ağırlanmanın mutluluğunu yaşayacak.

TODEM ve SOSYAL MASA EL ELE…

İlçedeki sosyal dayanışma çalışmalarını yürüten Sosyal Masa ve TODEM (Toplumsal Destek Merkezi), 10 bin ihtiyaç sahibine içinde temel gıda maddeleri bulunan erzak paketlerini ulaştıracak. Bayram öncesinde ise yetim ve yoksul çocuklar, giysi yardımıyla sevindirilecek.

BAŞKAN ÇAT KAPI İFTARDA…

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelerin sofrasına çat kapı konuk olarak, birlikte oruç açacak, sorunlarını dinleyerek, yalnızlıklarına ortak olacak, ihtiyaçlarını giderebilecek destekte bulunacak.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

yaşar kemal

Maltepe’de Yaşar Kemal coşkusu

Maltepe Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin temeli, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı muhteşem bir ...