Acıbadem Mahallesi ayaktaydı!..

Acıbadem Mahallesi sakinlerinden 500 kişilik bir grup, Ahmet Sani Gezici Lisesi’nin yıkım kararının iptal edilmesi ve okulun Fikirtepe’ye taşınmasını proteste etmek için coşkulu bir eylem gerçekleştirdiler.

Acıbadem Dayanışması tarafından organize edilen yürüyüş kapsamında Ahmet Sani Gezici Lisesi’nin önünde buluşan veli, öğrenci mahalleli, Acıbadem’den Koşuyolu yönüne yürüdü.

Yürüyüş sırasında “Ahmet Sani Gezici yıkılamaz”, “Yık yık nereye kadar bitti buraya kadar”, “Her yer Gezici her yer direniş”, “Direne direne kazanacağız” şeklinde sloganlar atan mahalleli, yürüyüş sonunda bir de basın açıklaması yaptı.

HALK KAZANACAK, DAYANIŞMA KAZANACAK…

“Kararımız kesindir, Ahmet Sani bizimdir. Ne rövanş duygularınız, ne de rant hayalleriniz onbinlerce insanın yaşadığı bir mahallenin okulsuz bırakılmasının gerekçesi olamaz. Hani Gezi Direnişi’nde ortaya çıkan İBB Başkanı Topbaş, ‘Artık bir otobüs durağının yerini bile değiştirecek olsak halka soracağız’ demişti.

Acıbademliler olarak bu kaçıncı eylemimiz? Anlamıyor musunuz? Duymuyor musunuz? Görmüyor musunuz? Bu okulu bize rağmen kimseler buradan taşıyamaz. Hastaneye kapalı yol yüzünden yetiştirelemeyen ve ölen üç yaşındaki çocuğun ardından istifa edeceğine prestij edebiyatı yapan, gözümüzün içine baka yalan söyleyen, sinirli mürebbiye edasıyla bütün herkesi hizaya getirebileceğini düşünen, eğitime sadece rant ve kâr çerçevesinde bakanlar, şunu iyi bilin…

Size inanmıyoruz, güvenmiyoruz… Susmayacağız, sessiz kalmayacağız… Mahallemizi yağmalamanıza geçit vermeyeceğiz. Ahmet Sani’yi de vermeyeceğiz. Göreceksiniz. Biz kazanacağız. Halk kazanacak. Dayanışma kazanacak.”

Acıbadem Dayanışması

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir yorum

  1. bücür kara kedi

    Mahalle halkı tek bir şey için mücadele veriyor .çocukları Harabeyi andıran ,yıkıntıların ve bu durumda her türlü kötülüğü ,hastalığı içinde barındıran ,yolu ,doğrudan ulaşımı olmayan FİKİRTEPEYE GİTMEK İSTEMİYOR. EĞER BU OKUL BİNASI YIKILIP İMAM HATİP KIZ YURDU YAPILACAKSA NEDEN GEÇEN YIL ONARIM YAPILDI. NEDEN 1400Öğrencisi olan Ahmet SANİ GEZİCİ LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN KENDİ MAHALLEMİZDE YENİ BİR YER BULUNMADI

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Hermes’ten Palladium Ataşehir’e 7 ödül birden

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir,  “Masal Küresi Şenliği” ve “Yeni Yıl Melodisi” etkinlikleriyle Hermes ...