9. Melih Cevdet Anday Ödülü sahibini bekliyor…

Şiirimizin büyük ustası Melih Cevdet Anday’ın anısına, Türkiye Yazarlar Sendikası ve Milas Belediyesi’nin işbirliğiyle düzenlenen ödülün bu yıl dokuzuncusu veriliyor.

Melih Cevdet Anday, 1985 yılından itibaren yaz aylarını eşiyle birlikte Milas-Ören’deki yazlığında geçirmiş, 1999 yılında anıtı Ören sahilinde, bugün onun adını taşıyan parka diktirilmişti. Seçici kurulu  Doğan Hızlan, Sennur Sezer, Eray Canberk, Egemen Berköz, Refik Durbaş, Leylâ Şahin ve Enver Ercan’dan oluşan ödül, sahibine Ağustos ayında Ören’de düzenlenecek “IX. Milas-Ören Melih Cevdet Anday Şiir Günleri ve Kültür Şenliği”nde sunulacak.

Plaket ve 3.000 TL’den oluşan ödüle, 01 Haziran 2013 – 01 Temmuz 2014 tarihleri arasında yayımlanmış kitaplar katılabiliyor. Son katılma tarihi ise 01 Ağustos 2014.

Katılmak ya da kitap önermek isteyen yayınevi, kurum ve kuruluşların 8 adet yapıtı, başvuru dilekçesiyle birlikte “TYS Edebiyat Müzesi (Aysel Tezer) / Yıldız Sarayı Dış Karakol Binası, Barbaros Bulvarı, Beşiktaş, İstanbul” adresine göndermeleri gerekiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

holokost-ile-yuzyuze-sergisi-24-ocak-ta-acilacak

“Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta açılacak

Yusuf Tolga Ünker‘in siyah-beyaz Holokost fotoğraflarını renklendirerek hazırladığı “Holokost ile Yüzyüze” sergisi, 24 Ocak’ta 500. Yıl Vakfı Türk ...