Pendik Belediyesi

1.600 kişi “iyilik” için koştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ.’nin organizasyonu ve Pendik Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen Fun Run Series’in 7 km’lik Pendik etabı, Türk Kızılayı’na destek için koşuldu. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in startı ile başlayan koşuda her yaştan 1.600 kişi, derece elde etmek için ter döktü.

Sunuculuğunu Merve Aydın ve Hasan Yalnızoğlu’nun yaptığı “İstanbul’u İyilik İçin Koşuyorum” başlıklı organizasyon, Pendik sahilde ısınma hareketleri ile başladı. Ardından gerçekleşen koşu sonunda kadınlarda 28.07’lik derecesiyle Yeliz Kurt, erkeklerde ise 22.59’luk derecesiyle Aykut Taşdemir birincilik elde ederek kupanın sahibi oldu. Yarışmada dereceye giren tüm sporculara, madalya ve kupaların yanı sıra Pendik Belediyesi tarafından tablet hediye edildi.

Pendik Belediyesi

88 YAŞINDA 7 KİLOMETREYİ KOŞTU…

Yaklaşık  iki saat süren koşuya Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, Pendik Kaymakamı Osman Tunç ve Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın yanı sıra Türkiye’nin en yaşlı atleti unvanına sahip 88 yaşındaki Erdoğan Dulda da katıldı.  80 yıldan beri koştuğunu belirten Dulda, gençlere taş çıkartan performansıyla 7 kilometrelik koşuyu tamamladı ve dereceye girenlerle birlikte şeref kürsüsüne çıktı.

Pendik Belediyesi

KOŞUNUN GELİRİ TÜRK KIZILAYI’NA…

Türk Kızılayı’nın “İyilik Koşusu” konseptinde “İstanbul’u İyilik İçin Koşuyorum” sloganıyla gerçekleşen koşudan elde edilen gelir de Türk Kızılayı’na bağışlandı.

Pendik Belediyesi

BAŞKAN ŞAHİN: HER YAŞTAN İNSAN SPOR İLE BULUŞACAK…

Fun Run Series’in Pendik etabının son derece yoğun bir katılımla gerçekleştiğini belirten Belediye Başkanı Kenan Şahin; “Spora ve sporcuya destek veren bir belediye olarak bu tür organizasyonları şehrimize kazandırmaya devam edeceğiz. Amacımız, her yaştan insanı sporla buluşturmak” şeklinde konuştu.

Pendik Belediyesi

fun-run-series-pendik-etabi-kosuldu (6)

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...