Maltepe’deki okullar yenileniyor…

Öğrencilere ücretsiz servis uygulamasıyla dikkatleri çeken ve günde bin öğrenciyi okullarına taşıyan Maltepe Belediyesi, okulların çevre düzenlemesi ve tadilatlarını da gerçekleştiriyor. Belediye, son 1.5 yılda yağmursuyu kanalı, duvar boyaması ve bahçe düzenlemesine kadar pek çok çalışmaya imza atarken, tüm bu çalışmalar için 1 milyon 250 bin TL harcama yaptı.

Belediyeye bağlı ekipler tarafından okulların iç ve dış cephe boyaması, elektrik ve su tesisatının yenilenmesi, pencerelerin yenilenip boyanması, anaokullarına çocuk oyun gruplarının yerleştirilmesi, okullardaki sert zeminlerin yapılması ve boyanması, asfaltlama, basket potalarının ve oyun alanlarının yenilenmesi, istinat duvarı, muhtelif noktalara tel örgülerin çekilmesi, çimlendirme ve ağaç dikimi, okul çatılarının izolasyonu, okul önlerine hız kesici set yapımı gibi pek çok çalışmaya imza atıldı. İlçe genelindeki 19 okulun cephe ve duvarları da çeşitli konseptlerle süslendi. Okul duvarlarında profesyonel çizimler gerçekleştirildi. Bu çizimlerde doğal hayat, çevre, hayvan ve İstanbul konseptleriyle okullar, rengarenk bir hale büründü.

2 BİN TON ASFALT KULLANILDI…

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından okullarda gerçekleştirilen bu çalışmalar kapsamında 2 bin ton asfalt, 130 metre istinat duvarı, 5 bin metrekare alanda boyama, 2 bin metrekare tretuvar ve taş kaplama yapımı, 50 metre merdiven kaplama, 100 adet yağmursuyu ızgarası ve 150 metre kanal, bin 500 metrelik alanda korkuluk ve tel örgü yapımı, 5 adet hız kesici, 60 metrekare sıva tamiratı çalışması yapıldı.

OKULLARA DESTEK HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK…

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç; “Belediye olarak öğrencilerimizin sağlıklı şartlarda okuması için elimizden ne geliyorsa yapacağız demiştik. Şimdi bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlçedeki sorunlu okullar başta olmak üzere birçok okulumuza elimizden geldiğince destek vererek, sorunlarına çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bu desteğimiz hız kesmeden devam edecek” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu

Maltepe Belediyesi Çocuk Korosu yeni seslerini arıyor

2016 yılında kurulan, kazandığı başarı ve aldığı ödüllerle kısa süre içerisinde adından sıkça söz ettiren Maltepe Belediyesi Çoksesli ...