Maltepe’de “Kadın Matbaası” kurulacak…

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Türkiye’de bir ilke imza atacaklarını belirterek; “Maltepe’de kadınlar için pozitif ayrımcılık uygulayarak onların çalışabileceği bir matbaa kurmak için start verdik” dedi. Kılıç, Maltepe’de erkeklerin 8 Mart’ta kadınlara yönelik şiddeti protesto etmek için koşacaklarını da söyledi.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Halk Buluşmaları” kapsamında Zümrütevler Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Kentsel dönüşüm, işsizlik, kadınlara yönelik çalışmalar, altyapı sorunları, trafik, kültür-sanat merkezlerinin eksikliği, spor alanları, çevre sorunları gibi sorunların konuşulduğu toplantıya çok sayıda vatandaş katıldı.

ERKEKLER, KADINLAR İÇİN KOŞACAK…

Toplantıda bir konuşma yapan Başkan Ali Kılıç; “8 Mart’ta Birleşmiş Milletler’in dünyada birçok ülkede gerçekleştirdiği bir etkinliği Türkiye’de ilk kez ilçemizde gerçekleştireceğiz. Kadınlara yönelik şiddeti protesto etmek ve farkındalık yaratmak amacıyla ilçemizdeki erkekler, kadınlar için koşacak. Belirli bir parkur olacak, bunu bizler belirleyeceğiz. Buradan hepinizi bu koşuya davet ediyorum” diye konuştu.

KADINLAR İÇİN İLKLERE İMZA ATILACAK…

Maltepe Belediyesi olarak kadınlara yönelik şiddetin altında aile içi eğitim eksikliği ve dolayısıyla eğitimsizliğin olduğunun bilincinde olduklarını belirten Ali Kılıç, şunları söyledi: “Bu anlamda Maltepe’de belediyemiz bünyesinde, evlilik öncesi danışmanlık ve ailelere yönelik psikolojik danışmanlık hizmetlerini içeren bir danışmanlık sistemini uygulamaya koyacağız. Bu konuyu oldukça önemsiyorum. Biliyorsunuz insanoğlu, ilk eğitimini ailede alıyor. Aile ne kadar bilinçli olursa, yetişecek çocuk da o kadar bilinçli olur. Ayrıca yine kadınlarımız için Maltepe Merkez Camii’nin yakınlarında bir alanda cam sanatını da öğreteceğiz. Ayrıca, Maltepe’de kadınlar için pozitif ayrımcılık uygulayarak, onların çalışabileceği bir matbaa kurmak için çalışmalara başladık.”

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe Yaz Okulu

Maltepe Yaz Okulu’nda çocuklar eğlenerek öğreniyor

Maltepe yaz okulu Maltepeli çocukları ağırlıyor. Maltepe Belediyesi’nin 1 Temmuz-9 Ağustos tarihlerin arasında, 6 haftalık tek kur şeklinde, ...