Güç birliği tüm Türkiye’ye yayıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un açıkladığı “Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyası, sektörden büyük destek gördü. Kampanyanın duyurulmasından hemen sonra Türkiye’nin birçok yerinden İstanbul İnşaatçılar Derneği’ne (İNDER) üyelik talepleri gelmeye başladı. Gelen taleplerin amacı kampanya ile konut satmaktan ziyade, Türkiye ekonomisine yapılan saldırıya karşı oluşturulan güç birliğine destek vermek içindi.

Diğer taraftan 112 üyeden oluşan İNDER’de yaklaşık 30 firma, 100’ü aşkın projesiyle kampanyaya katılım sağlamaya karar verdi. Emlak Konut GYO’nun şartlarını kendi özel projelerine uyarlayan üyelerin bazıları taksitlendirmeyi kendi bünyelerinde yaparken, bazı üyeler ise anlaşmalı bankalarla 120 ay ve 0,98 faiz imkanı sunacak. Konuyla ilgili açıklamada bulunan İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, şunları ifade etti:

inder Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım…

‘BEN’ YERİNE ‘BİZ’…

“Tarihimizi ve yakın geçmişimizi şöyle bir gözden geçirirsek, ‘Birlikten Güç Doğar’ cümlesinin ne kadar doğru bir özdeyiş olduğunu görürüz. Türkiye, bugüne kadar birçok kez ekonomik ve siyasi abluka altına alındı. Ancak hepsini alnını akıyla atlattı. Çünkü her seferinde tüm Türkiye, el ve güç birliği yaptı. Her kişi, her kurum elini taşın altına koydu. ‘BEN’ öznesi yerine ‘BİZ’ demesini bildi.

Ümraniye

TÜRKİYE İÇİN KAZANÇ VAKTİ…

Bugün olduğu gibi Türkiye üzerine kurulan her oyunda, her baskıda Türkiye Cumhuriyeti’nin ilgili kurumları, kendisinden beklenen bilgi ve cesaretle görevini yerine getirmek için kolları sıvadı. İnsanları ve kurumları bir araya getirerek, güçlü bir sinerji yarattı. Ortaya çıkan güç ise, önündeki her türlü sorunu alnının akıyla aşmasını bildi. Bugün yine dış odakların Türkiye üzerine kurduğu ekonomik baskı var. Bunu da yine güç birliği yaparak aşacağımıza inanıyorum. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un liderliğinde başlatılan bu kampanya ile sektörümüzdeki durgunluğu aşacağımıza inanıyorum.

Türkiye

‘KAR’ DEĞİL, ‘AR’ YILI…

Türkiye ekonomisinin dinamosu olan inşaat sektörü, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi sağlıklı ve güçlü bir şekilde çalışmasını sürdürmeye devam edecek. Bugün inşaat sektörünü temsil eden derneklere bağlı her üyenin özveriyle desteklediği bu kampanya ile alım gücü zayıflayan vatandaşlarımıza sıcak bir yuva sağlayacağız. İNDER olarak 2018’i ‘KÂR’ değil, ‘AR’ yılı olarak görüyoruz.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Marmaray

Marmaray Ayrılık Çeşmesi İstasyonu işletmeye kapanıyor

Marmaray Projesi CR3 İşleri kapsamında yapımı devam eden banliyö hatlarının Ayrılık Çeşmesi-Gebze etabının Marmaray Tüp Geçiş kesimine bağlantı ...