AYGAD

AYGAD’dan Ataşehir Belediyesi’ne ziyaret

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), planlanan ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Sultanbeyli, Maltepe, Sancaktepe ve Çekmeköy’ün ardından 26 Eylül Çarşamba günü Ataşehir’i ziyaret eden AYGAD yönetimi, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz’a makamında konuk oldu.

AYGAD olarak Ataşehir ve yakın çevresine katkı sunmak adına ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Başkan Ahmet Işıkdağ, dernek faaliyetleri hakkında Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz ve çalışma arkadaşlarını bilgilendirdi. Buluşmaya, Basın Yayın Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Zeynep Çetinkaya ile birlikte Başkan Yardımcıları Sadık Kayhan, Hüseyin Hışman, Abdullah Der, Orhan Çerkez ve Nimet Baylan da katıldı.

AYGAD

ZİYARETLER SÜRECEK…

Anadolu Yakası’ndaki ilçeleri tek tek ziyaret eden ve faaliyetleri hakkında bilgi veren AYGAD yönetimi, istişarelerini sürdürerek her zaman kurumlarla olumlu ilişkiler çerçevesinde çalışmalarını yürüteceklerini açıkladı. Gerçekleştirdikleri ziyaretlerin olumlu geçtiğini ve bu ziyaretlere ara vermeden devam edeceklerini söyleyen AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ; “Bölgede yer alan kurum ve kuruluşları ayırt etmeksizin ziyaret edeceğiz. Mesleğimizin ve cemiyetimizin saygınlığını her platformda göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

İLHAMİ YILMAZ: YEREL BASIN EN ÖNEMLİ GÜÇ…

Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz ise; “Ataşehir’de hem yerel hem de ulusal basınla uyumlu çalışıyoruz. Basınımızın özgür bir şekilde çalışması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hizmetlerimizin doğru ve tarafsız bir şekilde halkımıza duyurulmasını arzu ediyoruz. Gazetecilik, zor ve büyük bir emek isteyen meslek. Yerel bazda kendimizi vatandaşa anlatabilmek için en önemli güç, o ilçedeki yazılı ve görsel basındır. Basın emekçilerine ziyaretlerinden, emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BAŞKAN IŞIKDAĞ: İLKELERİMİZDEN ŞAŞMADAN YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ…

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD) Başkanı Işıkdağ da ziyaret sırasında yaptığı konuşmada amaçlarının halka hizmet olduğunu; doğru, tarafsız, gazetecilik ilkelerinden şaşmadan çalıştıklarını belirterek; “Milli değerlere bağlı, vatan ve millet menfaatlerini ön planda tutan arkadaşlarımızın çoğunlukta olduğu bir yapıyız. Siz yerel idarecilerimiz ile toplum arasında köprü görevi kuran sektörümüzün etik çerçevede daha iyi bir imaja kavuşması için çalışmalarımız devam edecek. Yerel gazetecilerin bölgelerinde yaşanan sorunların çözümü için göstermiş oldukları hassasiyete karşın sundukları önerilere yerel yöneticilerin kulak vermesi gerekmektedir. Çünkü gazeteciler, vatandaşların içinde, onların istek ve önerilerini en iyi analiz eden kişilerdir” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Yassıada

Yassıada anıları bu özel koleksiyonda!

Türk demokrasi tarihine utanç vesikaları olarak geçen Yassıada’nın acılarını ve hüzünlerini yansıtan hatıraların yer aldığı özel koleksiyon, Ata ...