Zühtüpaşa İlkokulu’na Romanya kardeşliği…

Kızıltoprak İlkokulu ile Romanya’nın Kindergarten 208 isimli okulu, “Kardeş Okul Projesi” kapsamında protokol imzaladı. İmza töreni nedeniyle Kızıltoprak İlkokulu’nda bir etkinlik düzenlendi.

Romanya’daki okulun yöneticilerinden de katılanların olduğu buluşmada ev sahipliğini Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Şube Müdürleri Esra Özgenç, Sadık Aslan ve Hacı Hasan Kozan birlikte yaptılar. Ömer Yahşi; Romanya’dan katılan konuklara “Hoşgeldiniz” diyerek şunları ifade ett:

İSTANBUL’DA İLK UYGULAYAN İLÇE KADIKÖY…

“İki taraf arasında imza altına almış bulunduğumuz Kardeş Okul Protokolü hayırlı olsun. Bu projeyi İstanbul’da uygulayan ilk ilçe biz olduk.”

TÜRK VE ROMANYA KIYAFETLERİ İLE KARŞILADILAR…

Buluşmanın bir başka renkli anı ise, öğrencilerin Romanya’dan gelen misafirleri geleneksel Türk ve Romanya kıyafetleri ile karşılamaları oldu. Romanyalı yöneticiler ve öğrenciler, okulu ve sınıfları gezdiklerinde hayranlıklarını dile getirdiler. İkinci buluşmanın en kısa zamanda Romanya’da gerçekleşmesini arzu ettiklerini dile getiren konuklar, “Sizleri ülkemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” dediler.

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi; “Kardeş Okul Projesi’ne Zühtüpaşa İlkokulu ile birlikte toplam 15 okul katılıyor. Projeye Kadıköy olarak ilk imzayı bizim atmış olmamızdan son derece mutluyum” dedi…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir yorum

  1. Zühtüpaşa İlkokulu okul aile birliği başkanı olarak Romanya dan gelen misafirlerimizi ve Kadıköy ilçe milli eğitim müdürümüz sayın Ömer beyi ve heyetini ağırlamak tan onur ve mutluluk duyduk. emeği geçen başta okul müdürümüz Hakan Karabay ve idari heyetine, öğretmenimiz Beyhan Sağlamöz ve Sınıfına ayrıca diğer emeği geçen tüm görevlilere teşekkürler..

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...