Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

Zabıtalar zehirli mantar avına çıktı…

Üsküdar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, halk pazarlarını dolaşarak zehirli mantar avına çıktı. Son dönemlerde mantardan zehirlenme vakalarının artması, Zabıta ekiplerini harekete geçirdi.

Uzmanlara göre mantarın zehirli olup olmadığı görüntüsünden, renginden ve kokusundan anlaşılmıyor. Mantardan numune alınıp laboratuvarda test yapılmadığı sürece, sağlıklı olup olmadığı konusunda bir fikir yürütmenin mümkün olmadığı ve en önemli unsurun fatura olduğu vurgulanıyor.

TÜKETİCİ GÜVENLİĞİ ÖN PLANDA…

Üsküdar Belediyesi Zabıta ekipleri, çeşitli halk pazarlarında fatura kontrolleri gerçekleştirdi. Alış faturalarını ve son kullanma tarihlerini kontrol eden Zabıta ekipleri, tüketicinin güvenliğini sağlamak için her türlü tedbiri almaktan geri durmuyor.

 

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

banka soygunu

Kartal’da banka soygunu

Kartal’da bir banka şubesi, silahlı bir kişi tarafından soyuldu. Atalar Mahallesi Üsküdar Caddesi’ndeki banka şubesine gelen ve başında ...