Yürüyerek şampiyon oldular…

Kemal Sunal’ın unutulmaz filmi “Postacı” ile hafızalarımıza yer eden hızlı yürüyüş yarışması, Pendik’e iki Türkiye Şampiyonu kazandırdı. Pendik Belediye Spor Kulübü’nden Abdülselam İmük ve Evin Demir, Yürüyüş Türkiye Şampiyonası’ndan iki altınla döndü.

Hızlı yürümenin ülkemizde spora dönüşmesiyle Pendik Belediyespor Kulübü, bu yeni dalda kendi bünyesinde başarılı sporcular yetiştirmeyi hedefledi. Bunun meyveleri 5 Aralık’ta İstanbul’da Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Salon Atletizm Şampiyonası’nda alındı. Kulübün hızlı yürüme sporcusu Abdülselam İmü k(16) “Yıldız Erkekler 2.000 metre”, Evin Demir (14) ise “Yıldız Bayanlar 1.500 metre” hızlı yürüyüş yarışmasında Türkiye Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attılar. Şimdiki hedef, 15 Ocak’taki Avrupa Şampiyonası seçmelerinde başarı sağlayarak, Mart ayındaki şampiyonada ülkemizi temsil etmek.

HAFTANIN 6 GÜNÜ, 15 KİLOMETRELİK YÜRÜYÜŞ…

Kulübün iki şampiyon sporcusu, azmin ve emeğin karşılığını şampiyonluklarla alıyor. Koşu antrenörü Bayram Yılmaz eşliğinde uzun süredir Türkiye Şampiyonası’na hazırlanan sporcular, antrenmanlarda yoğun emek sarf ediyor. Öğrenci olmaları sebebiyle okul sonralarında olmak üzere haftanın 6 günü en az 3 saatlik antrenman yapan Abdülselam ve Evin; 15 kilometrelik hızlı yürüyüş, fitness ve düz koşu antremanıyla hazırlanıyor. Genç sporcuların gelecekteki hedefleri, 2020 Olimpiyat Şampiyonluğunu kazanarak ülkemize gurur yaşatmak.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendikli anneler bebekleriyle yarıştı

Pendik Belediyesi tarafından PENBİS FEST’18 adıyla ilk kez düzenlenen yarışlara 1000’in üzerinde bisiklet sever katıldı. 10 kategoride düzenlenen ...