Yufkadır yüreği Kadıköylünün; Askıda Yemek!..

Kadıköylüler yine yaptı yapacağını, en güzel sosyal aktivitelerinden birini hayata geçirdi. Sokakta yaşayanlar, ihtiyaç sahipleri, yiyeceği olmayan ancak istemekten utananlar için “askıda yemek” uygulaması, vatandaş tarafından başlatıldı. Caferağa Mahallesi sakinlerinin evinde pişirdiği ve esnafların hibe ettiği yiyecekler askıya asılarak, ihtiyaç sahipleri tarafından kimseye sormadan alınabiliyor.

Uygulamanın ilk gününde Kadıköy Life Dergisi ile buluşan yardımseverler, Caferağa sakinleri ve esnaflar, 24 saat yaşamın devam ettiği Bahariye Caddesi’ni seçti. Aya Triada Kilisesi’nin caddeye bakan parmaklıklarına asılan poşetli yemekler, sahiplerini beklemeye başladı.

VATANDAŞLAR TEBRİK ETTİ, UYGULAMA GELİŞTİRİLECEK…

Gönüllüler Nazan Yılmaz, Birgül Demirbakan, Şebnem Yamaç ve Nezihe Sarsan, evde hazırladıkları yiyecekleri parmaklıklara astı. Ardından Bahariye Caddesi çevresindeki esnaflar, gönüllülerinden koptuğunca ikramları getirdi. Birkaç dakika içerisinde parmaklar, ihtiyaç sahiplerinin kimseye sormadan alabileceği yiyeceklerle doldu. Gönüllü yardımseverler, gelişen sürece göre ve ihtiyaçlara göre uygulamayı daha esnekleştirmeyi ve güzelleştirmeyi planlıyor. Uygun bir esnaf işletmesinin köşesine konulacak buzdolabı içerisinde muhafaza edilebilen yiyecekler, ilk akla gelen düşüncelerden…

MÜKEMMEL BİR DÜŞÜNCE…

Bahariye Caddesi’nde “Askıda Yemek” uygulamasını gören vatandaşlar; “Mükemmel bir düşünce. Daha önce kıyafetlerin bu yöntem ile ihtiyaç sahiplerine onurları rencide olmadan ulaştırılabildiğini görüyorduk. İhtiyaç sahibinin kimseye sormadan karnını doyurabilecek olması ne güzel. Elbet uygulama daha da geliştirilecektir, önemli olan bunun düşünülmesidir” diyerek yardımseverleri tebrik etti.

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

12 yıldız

Kadıköy’e 12 yıldız

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel İdareler Meclisi’nin Yıllık Koordinasyon Toplantısı ve 12 Yıldız Şehri Sertifika Töreni, Fransa’nın Strazburg ...