Yoğurtçu Parkı’na kadın eli değecek…

Kadıköy Osmanağa Mahalle Muhtarlığı, KASDAŞ Hizmet Binası’nın boşaltılmaya başlanması ile birlikte Yoğurtçu Parkı’na taşındı. Muhtarlığın yeni hizmet yeri, Osmanağa Mahallesi sakinlerinin beğenisi ile karşılandı.

Mahallenin sevilen muhtarı Serap Tuncer, Kadıköy Life’a açıklamalarında; “Yoğurtçu Parkı bölgemizin akciğerleri… Kadıköy Belediyesi’ne ait olan ve daha öncede park yanında bulunan prefabrik yapıda hizmet vermeye başladık. Böylelikle halkımız muhtarlığa her gelişinde daha çok yeşil ile iç içe olacak, betonarme yapıların stresini üzerinden atabilecek. Biz de gözümüz gibi koruyacağız Yoğurtçu Parkı’nı… Zarar verilmesine müsaade etmeyecek, gönüllü bekçisi olacağız” mesajı verdi. Sosyal çalışmalarıyla dikkat çeken Serap Tuncer’in, sıkıntılı süreçten geçen Yoğurtçu Parkı’nda yeni bir dönemi başlatabileceği konuşuluyor.

KADIKÖY’E GÖNÜLLÜLÜK İLKELERİNİ KAZANDIRAN ÖNCÜLERDEN…

2005 yılında Osmanağa Gönüllüleri’nin kurucu başkanlığı ile adından söz ettirmeye başlayan Serap Tuncer, günümüze kadar birçok sosyal projeye imza atarak, Osmanağa sakinleri başta olmak üzere Kadıköylülerin güvenoyunu almayı başardı.

YOĞURTÇU PARKI İÇİN FIRSAT…

Günün her saatinde aşırı alkol tüketimi nedeniyle Kadıköylülerin tedirginlik yaşadığı Yoğurtçu Parkı’nda güvenlik önlemlerinin yetersizliği, Osmanağa Mahallesi sakinlerini önemli ölçüde tedirgin etti. Ardı ardına toplanan imzalar ve şikâyet dilekçelerinin mahalle muhtarlığına ulaşmasının ardından Kadıköy Kaymakamlığı, Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kadıköy Belediyesi bünyesinde konu takibe alındı. Ancak, Yoğurtçu Parkı’nda günün her saatinde aşırı alkol tüketimi, görüntü kirliliği ve huzursuzluk devam ediyor. Yasal boşluklar ise, açık alanda kontrolsüz alkol tüketimine müdahale edilmesini engelleyen faktörler arasında yer alıyor. Muhtarlık binasının Yoğurtçu Parkı’na taşınması ile birlikte kamusal etki ve bölgenin canlılığının artmasının, çevreye rahatsızlık veren etkenleri azaltması bekleniyor. Sivil toplum örgütleri, gönüllüler ve dayanışma grupları tarafından düzenlenen, ilgiyle karşılanan etkinliklerin Kadıköy dışından gelen bazı gruplar tarafından provoke edilmesi, parkın yer yer amacı dışında kullanılması, mahalle sakinlerinde ciddi rahatsızlığa neden olmuştu.

“YOĞURTÇU PARKI KADIKÖYLÜNÜNDÜR…”

Osmanağa Mahallesi sakinleri tarafından gerçekleştirilen şikâyetlerde; çocuklar, aileler ve sporcuların sıkça kullandığı mahalle parkında yer yer aşırı uç odaklarının ve terör olgularının eylemler yaptığına dikkat çekildi. Uygunsuz ve toplumu rencide edici görüntüler nedeniyle vatandaşların mahalle parkını verimli bir şekilde kullanamadığını belirten Kadıköylüler; gerekli düzenlemelerin yapılması halinde sivil toplum örgütleri, gönüllüler ve dayanışma gruplarının çalışmalarının daha geniş kitlelere ulaşmasının sağlanabileceğinin altını çizdi.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...