Yeşilçam’ın karakutusu Kadıköy Life’a konuştu…

Ne yaparsan yap, engel olamazsın zamana… Yıllar su gibi akar gider, geriye ise sadece anılar kalır. Yeşilçam’ın tüm eşsiz anlarını ölümsüzleştiren duayen fotoğraf sanatçısı Güngör Özsoy, evinin kapılarını Kadıköy Life Dergisi’ne açtı.

Zamanın akışını durduramasak da, Güngör Özsoy unutulmaz anları fotoğraf karelerine hapsetti. Ediz Hun, Fatma Girik, Türkan Şoray, Kemal Sunal ve Cüneyt Arkın gibi yüzlerce aktörün çok özel kareleri, dağ gibi birikti yetenekli sanatçının arşivinde…

TÜRKİYE’DE SET FOTOĞRAFÇILIĞINI BAŞLATAN İSİM…

1941 yılında dünyaya gelen Güngör Özsoy, genç yaşlarında müzisyen babasının fuarda alıp hediye ettiği fotoğraf makinesi ile birlikte yeni bir dünyaya açıldı. Yeşilçam’da ardı ardına gelen dizi projeleri ile birlikte setlerde fotoğraf çekimi dönemini başlatan Özsoy, kısa sürede yeteneği ile gözde haline geldi. Şimdilerde 74 yaşındaki usta sanatçı, sağlık sorunlarına rağmen fotoğraf aşkından vazgeçemiyor.

ONU PARKİNSON BİLE DURDURAMADI…

Son 17 yıldır parkinson hastalığı ile mücadele eden Güngör Özsoy, olağan hayatına devam edebilmek için günde en az 14 ilaç almak zorunda. Röportajımıza başlamadan önce ilaçlarını alan Özsoy, oldukça zor duyulan kısık sesine rağmen 18 yaşında bir gencin heyecanı ile anlattı.

ÇOK ÖZEL AYRINTILAR, KADIKÖY LIFE’IN YENİ SAYISINDA…

Kadıköy başta olmak üzere dünya fotoğraf arenasının yaşayan efsanesine yönelik çok özel ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında yayınlanacak.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...