Yeşil potadan temiz doğaya…

Ataşehir Belediyesi, Ülker Sports Arena, ÇEVKO işbirliği ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün katkılarıyla, çevre bilincini basketbol sevgisi ile pekiştirmek amacıyla başlatılan “Yeşil Pota Temiz Doğa” projesi, ikinci yılına 15 Kasım Cuma günü merhaba diyecek.

2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılı ile birlikte başlayan “Yeşil Pota Temiz Doğa” projesine, ilk yılında Ataşehir ilçe sınırları içerisinde bulunan 38 ortaokul ve 18 lise olmak üzere toplam 56 okul katılım gösterdi.

Ülker Sports Arena’da maç izleyen bine yakın öğrenciye, çevre bilincinin geliştirilmesi amacıyla ÇEVKO’nun hazırladığı kitaplar, tişört ve basketbol topu hediye edildi.

Öğrenciler, bir öğretim yılı boyunca toplam 70.070 kg ambalaj atığı topladılar. Toplanan geri dönüşümlü ambalaj atıkları sayesinde 595 ağacın kesilmesi önlendi; 700 litre benzin ile 338.100 kW elektrik tasarrufu yapıldı; 36,75 ton karbondioksit salımı engellendi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...