“Yeşil Pota Temiz Doğa” projesi 4. yılında…

Ataşehir Belediyesi, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Ülker Sports Arena ortaklığında 2012 yılında başlatılan ve bu yıl 4. yılında olan “Yeşil Pota Temiz Doğa” projesi kapsamında en çok ambalaj atığı toplayan öğrenciler, Ülker Sports Arena’da basketbol maçı izleme fırsatını yakalıyor.

Proje kapsamında daha yeşil bir dünya için öğrencilerin topladıkları geri dönüşümlü ambalaj atıkları sayesinde ağaçların kesilmesi önleniyor, benzin ve elektrik tasarrufu sağlanıyor ve tonlarca karbondioksitin salımı engelleniyor. Bugüne kadar projeye destek veren okullardaki öğrenciler, toplam 160 bin 450 kg ambalaj atığı toplama başarısını gösterdi. Toplanan ambalaj atıkları sayesinde 1.365 ağacın kesilmesi önlendi, 1.602 litre benzin, 773.958 kW elektrik tasarrufu yapıldı ve 83 ton CO2 (Karbondioksit)’nin salımı engellendi.

PROJENİN YÜZÜ GRİPİN GRUBU…

Bu yıl projede yenilikler bulunuyor. Gripin grubu projenin yüzü olacak ve çocuklarla birlikte basketbol maçlarını izleyecek. Çocuklar, maçlar öncesinde çeşitli gösterileri izleme şansını da yakalayacak. Ayrıca, Ataşehir Belediyesi’nin kardeş belediyeleri olan Malatya Arguvan, Erzurum Çat ve Tunceli Pürümür ilçelerinden 30 çocuk, Ataşehirli kardeşleriyle birlikte maçları izleyecek.

MAÇ PROGRAMI…

27 Aralık 2015 / Fenerbahçe – Royal Halı Gaziantep
13 Mart 2016 / Fenerbahçe – Demir İnşaat Büyükçekmece
08 Mayıs 2016 / Fenerbahçe – Muratbey Uşak Sportif

 

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

ECCO

ECCO artık Palladium Ataşehir’de!

İskandinav sadeliğini teknoloji ve şıklıkla buluşturan dünyaca ünlü ayakkabı markası ECCO, Türkiye’deki 10. mağazasını İstanbul’daki Palladium Ataşehir’de açtı. ...